O przedłużenie domowej passy

Józefovia podejmie okupujący dolne rejony tabeli KS Wesoła. Zespół znad Świdra nie przegrał u siebie od siedmiu meczów. Czy podtrzyma domową passę? Początek spotkania 25. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej w sobotę 14 maja o 12:00.

JÓZEFOVIA (4. miejsce, 46 punktów)

  • Ostatnie 5 spotkań Józefovii to zwycięstwa z Mazurem II Karczew (2:0), Wichrem Kobyłka (3:0), porażka z KS Łomianki (3:4) i kolejne wygrane z Dębem Wieliszew (7:1) oraz Madziarem Nieporęt (4:0). W bieżących rozgrywkach zespół trenera Damiana Politańskiego zwyciężył 14-krotnie, 4 razy zremisował i niestety zaznali porażek w 6 meczach.
  • MLKS Józefovia to jedyny zespół w lidze z kompletem punktów w domowych meczach rundy jesiennej (Legionovia II – 2:1, Polonia II Warszawa – 2:1, Mazur II – 2:0, Dąb – 7:1).
  • Józefowianie notują serię 7 ligowych meczów z rzędu bez porażki u siebie. Jest to najdłuższa taka seria od najdłuższa domowa seria od 2018 roku, kiedy „Józa” nie przegrała przed własną publicznością od 12 ligowych kolejek nad Świdrem. Na tę passę złożyły spotkania z następującymi rywalami: Naprzód Brwinów (4:2 – ostatni domowy mecz sezonu 2017/18), AP Żyrardów (4:3), KS Teresin (4:0), KS Konstancin (3:1), Pogoń II Grodzisk Mazowiecki (8:0), Sparta II Jazgarzew (2:2), Piast Piastów (4:0), SEMP Ursynów (4:2), Naprzód Stare Babice (4:3), Ursus II Warszawa (3:0), Grom Warszawa (1:1) i Naprzód Brwinów (2:1).

KS WESOŁA (13. miejsce, 21 puntków)

  • Piłkarze trenera Piotra Krzemienia-Zimanda po 4 porażkach z rzędu – 3:4 ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki, 0:2 z OKS Otwock, 1:2 z Dębem Wieliszew i 1:8 z KTS Weszło przełamali się w starciu z lokalnym rywalem Józefovii. W środę szczęście uśmiechnęło się do Wesołej w starciu z Radością, którą pokonała 1:0. Ligowy bilans naszego rywala to 5 zwycięstw, 6 remisów i 12 porażek.
  • W sobotę spotkają się zespoły, które "wyłapały" najwięcej kartek w bieżącym sezonie ligi okręgowej. Piłkarze z Wesołej mają na swoim koncie 74 żółte i aż 9 czerwonych kartek. Wyrzuceniem z boiska byli karani Patryk Jach (3-krotnie), Jan Kozłowski (2-krotnie), Michał Kucharczyk (2-krotnie), były bramkarz Józefovii Piotr Szpak, Rafał Kolasa. Natomiast józefowianie obejrzeli łącznie 68 żółtych kartoników, a czerwonymi kartkami ukarani zostali Maciej Blechman (dwukrotnie), Dominik Dukalski i Tobiasz Filochowski.
  • 48 – żaden z ligowych rywali nie stracił więcej bramek na wyjazdach od KS Wesoła. Łącznie w domu i w delegacji bramkarze z Wesołej wyciągali piłkę z własnej siatki 73 razy, więcej goli stracił tylko ostatni w tabeli Madziar – 82 bramki.

Po dwóch bramkach Tobiasza Filochowskiego oraz trafieniu Jakuba Piotrzkowicza, józefowianie w jesiennej rywalizacji w Wesołej zwyciężyli 3:0.

Relacja i wynik na żywo z meczu Józefovia - KS Wesoła na regiowyniki.pl

W sobotę 14 maja w ramach 24. kolejki Amnis Energia A Klasy Józefovia II zmierzy z warszawskim AKS Zły. Drużyna znad Świdra wypatruje cennego pierwszego ligowego zwycięstwa w rundzie wiosennej. Mecz w Józefowie rozpocznie się o 14:00.

JÓZEFOVIA II (14. miejsce, 16 punktów)

  • Debiut Karola Kopcia w roli trenera rezerw wypadł obiecująco, lecz nie przyniósł jakże cennych punktów. Walcząca o utrzymanie „Dwójka” w minionej kolejce uległa liderującej Victorii II Sulejówek 3:4. Poprzednie mecze rezerwistów to przegrana 0:3 z Promnikiem Łaskarzew, remis 2:2 z Advitem Wiązowna, przegrana 2:3 z Kamionkiem i wstydliwe oddanie meczu walkowerem z Vulcanem Wólka Mlądzka.
  • Józefovia od 6 spotkań (nie licząc walkowerów) czeka na pierwsze zwycięstwo po przerwie zimowej, pobijając tym samym niechlubny rekord z rundy wiosennej sezonu 2014/15. Wówczas rezerwy po remisach po 2:2 z Victorią Zerzeń, Advitem Wiązowna, Wilgą II Garwolin i porażkach 0:2 z KS Puznówka oraz 2:3 z Amurem Wilga, sięgnęły po pierwszy komplet punktów dopiero w 6. meczu. Józefovia II pokonała Amigos Warszawa 1:0.

AKS ZŁY (7. miejsce, 31 punktów)

  • Wiosną „Źli” grają w kratkę. Wygrane 4:1 z Kamionkiem i 8:1 z Drukarzem II Warszawa przeplatali porażkami 1:2 z Vulcanem, 0:3 z Victorią II i 0:3 z Olimpią Warszawa. 9 zwycięstw, 4 remisy i 8 porażek to bilans drużyny trenera Michała Gałązki.
  • W sobotę AKS Zły przystąpi do meczu z Józefovią, a dzień wcześniej sympatycy zespołu ze stolicy będą żyli emocjami związanymi z… filmową premierą. „Bestie ze Złego” w reżyserii Tomasz Knittel to opowieść o demokracji w sporcie, o równości, otwartości na każdego kto przychodzi na nasze wydarzenia sportowe. To opowieść o tym, że futbol kobiecy i męski ważą tyle samo. Sceny do filmu były nagrywane także w Józefowie podczas ligowego starcia w listopadzie 2020 roku (1:1).

Jesienią rezerwy Józefovii przegrały 0:2 z AKS Zły Warszawa. Obie bramki zdobył były piłkarz "Józy" Adam Onkiewicz.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:
A klasa, Sezon 2019/20
Zły Warszawa 4-0 Józefovia II
A klasa, Sezon 2020/21
Józefovia II 1-1 Zły Warszawa
Zły Warszawa 1-2 Józefovia II

A klasa, Sezon 2020/21
Zły Warszawa 2-0 Józefovia II
------------------------------------------------
WYGRANE JÓZEFOVII: 1 (w Józefowie: 0)
WYGRANE ZŁEGO: 2 (w Józefowie: 0)
REMISY: 1 (w Józefowie: 1)
BRAMKI JÓZEFOVII: 3 (w Józefowie: 1)
BRAMKI ZŁEGO: 8 (w Józefowie: 1)

WSPIERAJĄ NAS:

SPONSORZY
PARTNER SPORTOWY
PARTNERZY