Zajść jak najdalej

W środę 14 września o 16:30 Józefovia II zmierzy się w kolejnej fazie forBET Mazowieckiego Pucharu Polski (Warszawa) z Legionovią II Legionowo. Stawką spotkania rozgrywanego w Józefowie jest awans do VI rundy.

JÓZEFOVIA II (7. miejsce w A klasie)

  • Józefovia II (rezerwy tylko z nazwy) aby znaleźć się w V rundzie okręgowego Pucharu Polski pokonała kolejno 5:2 UWKS Legię Warszawa (A) i 3:0 Mazur II Karczew (A). Teraz „Józę” czeka większe wyzwanie – występująca w lidze okręgowej Legionovia II.
  • Drugi zespół wyrównał najlepsze osiągnięcia w pucharowych kampaniach w XXI wieku. Dotychczas rezerwy Józefovii nigdy nie "przeszły" więcej niż dwóch rywali (nie licząc walkowerów na korzyść józefowian). W 2003 roku "Dwójka" wyeliminowała KS Puznówka (4:2) i Advit Wiązowna (4:1). Dziesięć lat później w Pucharze Polski Józefovia II pokonała juniorów Wisły Maciejowice (13:1) oraz KS Glinianka (2:0). W 2020 roku rezerwiści zwyciężyli z ekipami ze stolicy - SF Wilanów (6:0) oraz Piorunem Warszawa (4:1).

LEGIONOVIA II (3. miejsce w lidze okręgowej)

  • Legionowskie rezerwy z dorobkiem 3 zwycięstw (Bug Wyszków 4:1, MKS Polonia Warszawa 3:2, KS Wesoła 3:0), 1 remisu (PKS Radość 1:1) i 1 porażki (Świt II Nowy Dwór Maz. 3:5) zajmują 3. miejsce w I grupie warszawskiej ligi okręgowej. Dla legionowian mecz z Józefovią II będzie dopiero drugim spotkaniem w tegorocznej edycji Pucharu Polski. W III rundzie wygrali walkowerem z LKS Osuchów (rywal wycofał się z PP), a w poprzedniej fazie zwyciężyli 4:3 z Orłami Zielonka (A).
  • Najdłuższa pucharowa przygoda Legionovii II miała miejsce w sezonie 2015. Wówczas rezerwy z Legionowa rozegrały 5 meczów, a pierwszym rywalem były Młode Orły Halinów (2:2, k. 3:2). W kolejnym meczu Legionovia II uległa 1:2 Hutnikowi Warszawa, ale ostatecznie przyznano walkower na korzyść legionowian (w zespole rywala zagrał nieuprawniony zawodnik). W kolejnych meczach pokonali wyżej notowane KS Łomianki (3:2), Mazur Karczew (2:4), a zatrzymali się dopiero w ćwierćfinale warszawskiego szczebla na Victorii Sulejówek (1:6).

WSPIERAJĄ NAS:
SPONSORZY
PARTNER TECHNICZNY
PARTNER SPORTOWY
PARTNERZY