Wygrana Józefovii z liderem

Drużyna Józefovii jechała na mecz z niepokonanym liderem Dolcanem II Ząbki.

W drużynie rezerw I ligowca zagrało 4 zawodników z pierwszej drużyny m.in młodzieżowy reprezentant Polski, były zawodnik Mazura Karczewa oraz ostatnio Herthy Berlin Rafał Włodarczyk.

Nasi piłkarze zagrali w praktycznie nie zmienionym składzie. Z ostatniego zwycięskiego spotkania z Dębem Wieliszew, jedyną korektą był występ Bartka Jachowicza-Wróblewskiego na lewej stronie obrony.

Początek spotkania ułożył się fantastycznie dla piłkarzy trenera Łukasz Poszalskiego. Po rzucie rożnym w zamieszaniu Adam Krupiński zdobywa pierwsza gola. 1:0!

Kilka minut później ponownie mamy rzut rożny i ponownie zdobywamy bramkę po ogromnym zamieszeniu. Gola można zaliczyć Krzyśkowi Czapkowskiemu bezpośrednio zdobytego z rogu ale z dużą pomocą obrońców Dolcanu. 2:0!

Rezerwy Dolcanu zaczęły atakować, były dwie bardzo groźne sytuacje ale na szczęście bez efektu.

Bardzo dobrze grała nasza obrona w tym meczu.

Kolejną groźną akcję przeprowadził w swoim stylu nasz kapitan Adam Krupiński, który wyłuskał piłkę zawodnikowi z Ząbek i popędził na bramkę umieszczając futbolówkę w długim rogu. 3:0!

Kiedy wydawało się, że jest już po meczu gospodarze otrzymali rzut wolny z linii pola karnego. Wykorzystali go znakomicie umieszczając piłkę w samym okienku bramki. 3:1.

W doliczonym czasie pierwszej połowy napastnik Dolcanu nastrzelił rękę Łukasza Poszalskiego w polu karnym a sędzia głowny po konsultacji z panią sędziną liniową wskazał na ,,wapno''.

Zawodnik gospodarzy uderzył mocno w prawy róg ale karnego obronił Tomek Malczewski.

Do przerwy 3:1 dla Józefovii. Mecz toczony w szybkim tempie.

W drugiej połowie przeciwnicy próbowali długich przerzutów, dośrodkowań ale na miejscu byli nasi stoperzy Łukasz Poszalski oraz Łukasz Rychlica.

Kilkanaście minut później zrobiło się nerwowo, bo Józefovia straciła 2 bramkę po zagraniu z rzutu wolnego i strzałem głową. 3:2.

Dolcan starał się wyrównać ale zamiast tego nasi piłkarze przeprowadzili kontrę i Krzysiek Uznański strzałem w krótki róg podwyższył na 4:2!

Dobrą okazję miał również Patryk Bieńkowski, który technicznym strzałem chciał umieścić piłkę tuż przy słupku ale dobrą interwencją popisał się bramkarz.

Gospodarze też mieli świetną sytuację bramkową ale strzał obronił bramkarz Józefovii.

W końcówce meczu było wiele wrzutek ale wszystkie piłki były wybijane przez naszych obrońców lub padały łupem naszego bramkarza.

Józefovia rozegrała świetny mecz, wygrywając na ciężkim terenie.

Kolejne spotkanie odbędzie się w środę w Otwocku z rezerwami Startu w ramach okręgowego Pucharu Polski.

DOLCAN II ZĄBKI 2:4 (1:3) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

BRAMKI: 40', 60' - Krupiński 5', 65', Czapkowski 10', Uznański 65'

SKŁAD: Malczewski - Wróblewski, Poszalski (90' Kowalski), Rychlica, Ostrzyżek - Wojda - Uznański (65' Włoda), Czapkowski (75' Napieraj), Bieńkowski, Wargocki (70' Grotte) - Krupiński