Trzecie zwycięstwo z rzędu!

W 7. kolejce Decathlon V Ligi Józefovia wygrała skromnie z Mazovią II Mińsk Mazowiecki 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Daniel Trzepałka. W szeregach zespołu znad Świdra szwankowała skuteczność, ale ostatecznie podopieczni trenera Damiana Politańskiego sięgnęli po trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

W 11. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Cezary Mitas, ale skierował piłkę prosto w bramkarza. W 15. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Maciej Kruszewski, ale będąc kilka metrów przed bramką trafił wprost w doświadczonego golkipera Dominika Puska.

Następnie bramkarza Mazovii sprawdził Daniel Trzepałka. Jego lekkie uderzenie również obronił golkiper z Mińska Mazowieckiego. Chwilę później przyjezdni stworzyli sobie doskonałą okazję, lecz po płaskim strzale Marcina Kowalczyka tor piłki wślizgiem zmienił Mikołaj Adamiak i ta przeleciała obok bramki „Józy”.

Później uwidoczniła się przewaga ulubieńców miejscowej widowni. Dwukrotnie swojej szansy z dystansu spróbował Miłosz Nowakowski, ale w obu przypadkach zabrakło sporo do szczęścia. W 38. minucie defensywa Mazovii biernie przyglądała się jak Wojciech Migas z rzutu wolnego dogrywał w pole karne, gdzie zupełnie osamotniony Mikołaj Adamiak oddał groźny strzał z kilku metrów. Znów górą był Pusek.

Jeszcze na pięć minut przed końcem pierwszej połowy na bramkę gości szarżował Trzepałka, ale nie zaskoczył dobrze dysponowanego Puska.

W przerwie trener dokonał trzech zmian. Na placu gry zameldowali się Tobiasz Filochowski, Jan Wojtasik i Julian Jacquet i już w pierwszej okazji po zmianie stron akcja tych zawodników powinna zakończyć się golem. Pierwszy z wymienionych wystawił piłkę temu drugiemu, lecz ten zostawił piłkę Argentyńczykowi. Uderzenie „Beto” minęło bramkarza, ale sytuację wybiciem uratował jeden z defensorów „Mazy”. Józefovia uporządkowała grę, przejęła inicjatywę, ale gracze znad Świdra pudłowali na potęgę. W 49. minucie Filochowski nie dokręcił do bramki po próbie z okolic szesnastego metra. Następnie ponad bramką z rzutu wolnego uderzał Adamiak.

W 59. minucie futbolówkę głową ponad poprzeczką przeniósł Jan Wojtasik, po tym jak z prawej strony dogrywał Stanisław Pawlak. Kolejna zmarnowana sytuacja miała miejsce w 63. minucie. Wojtasik w dogodnej pozycji skierował bramkę obok słupka bramki strzeżonej przez Puska.

Wreszcie w 70. minucie zespół trenera Damiana Politańskiego wcisnął piłkę do siatki. Po wyłożeniu piłki przez Filochowskiego, futbolówkę do bramki skierował Daniel Trzepałka, choć po drodze odbiła się od słupka. Nawet w akcji bramkowej piłka robiła wszystko byleby nie wpaść do siatki!

Zespół z Józefowa dążył do podwojenia przewagi. W 74. minucie Macioszek wyłuskał piłkę, uruchomił podaniem Wojtasika, ten zbiegł do środka i oddał lekki strzał sprzed szesnastki. Pewnym chwytem wykazał się Pusek.

Sześć minut później znów zmuszony do interwencji był bramkarz Mazovii. W polu karnym z piłką przy nodze znalazł się Filochowski, lecz uderzył na siłę wprost w Puska, a należało szukać przestrzeni obok bramkarza.

W 82. minucie techniczne uderzenie Jacqueta minimalnie przeleciało ponad bramką. W kolejnych minutach spotkania na stadionie Józefovii dwukrotnie brzęczał obity słupek bramki gości. Najpierw futbolówka zatrzymała się na obramowaniu po uderzeniu Filochowskiego z dalszej odległości, a następnie słupek uratował gracza Mazovii przed samobójem. W samej końcówce rzut karny wywalczył Maciej Blechman, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Filochowski. „Tobiego” wyczuł Pusek, a dobitki nie wykorzystał Wojtasik. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

Niewykorzystana okazja mogła zemścić się w samej końcówce. W doliczonym czasie gry z wolnego uderzał Mitas, ale jego próbę wyłapał Patryk Przybysz.

Po trzeciej wygranej z rzędu piłkarze z Józefowa wdrapali się na 9. pozycję w ligowej tabeli. Należy także docenić, że w drugim kolejnym meczu domowym „Józa” zagrała na zero z tyłu.

Za tydzień Józefovia podejmie rywala z piątoligowej czołówki. W sobotę 1 października nad Świder przyjedzie Energia Kozienice. Spotkanie tradycyjnie zaplanowano na 12:00.

JÓZEFOVIA 1:0 (0:0) MAZOVIA II MIŃSK MAZOWIECKI

BRAMKA: Trzepałka 69'

SKŁAD: Przybysz - Pawlak (71' Krzywda), Kopeć, Adamiak, Blechman - Migas (46' Wojtasik), Macioszek (86' Malinowski), Nowakowski (46' Jacquet), Rokicki, Trzepałka (71' Ognicha) - Kruszewski (46' Filochowski)

TRENER: Politański

* w 89. minucie Filochowski (Józefovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Pusek obronił)