Start w wyjątkowych okolicznościach

Na ten moment czekaliśmy 259 dni! Po tak długiej przerwie piłkarze Józefovii zagrają pierwszy mecz o stawkę. Już w sobotę zespół trenera Damiana Politańskiego czeka wyjazd do Wólki Kozodawskiej, gdzie o 17:00 zmierzy się z beniaminkiem IV ligi Spartą Jazgarzew. Niestety liczba kibiców na meczu będzie mocno ograniczona. MZPN uchwalił, że na czwartoligowe obiekty wejdzie do 150 osób. 109 osób stanowić będą przedstawiciele gospodarzy, a 40 osób - goście. W tej liczbie już uwzględniono już piłkarzy, sztaby szkoleniowe, obsługę meczu, sędziów. Wszystkie wytyczne znajdziesz klikając w >>>LINK<<<.

SPARTA JAZGARZEW (2. miejsce w Lidze Okręgowej 19/20)

  • Beniaminek zapewnił sobie awans zajmując drugie miejsce po „dogrywce” pomiędzy czterema najlepszymi zespołami w II grupie warszawskiej Ligi Okręgowej. W decydujących o promocji do wyższej ligi meczach zremisowali 0:0 z Okęciem Warszawa, przegrali 0:3 z Laurą Chylice i pokonali 2:1 Ursus II Warszawa.
  • Latem w Jazgarzewie doszło do zmiany szkoleniowca. Arkadiusza Rysia, który wprowadził zespół do IV ligi, na stanowisku zastąpił Michał Taras. Nowy trener to koordynator Akademii klubu SEMP Ursynów, który dotychczas prowadził także drużynę seniorów warszawskiego klubu występującego w „okręgówce”. SEMP trenera Tarasa sześciokrotnie mierzył się z Józefovią. W pojedynku trenerów to trener Józefovii Damian Politański cztery razy cieszył się ze zwycięstwa, raz górą był rywal i raz padł remis.
  • Po wywalczonym awansie do IV ligi Spartanie rozegrali jeszcze cztery mecze kontrolne. Zwyciężyli w trzech spotkaniach - 4:1 z Milanem Milanówek (LO), 1:0 z Cuervos FC (B) oraz 4:2 z KS Łomianki (IV). W meczu z Perłą Złotokłos (LO) nasz najbliższy rywal zanotował remis 0:0.​

JÓZEFOVIA (15. miejsce w IV lidze 19/20)

  • Józefovia nie przegrała pierwszego wyjazdowego meczu ligowego w sezonie od pięciu lat. Na inaugurację sezonu 2016/17 zwyciężyła 4:1 z Milanem Milanówek, 2017/18 – 6:1 z Naprzodem Stare Babice, a 2018/19 – 3:1 z Laurą Chylice. Józefowianie remisowali dwa razy – 1:1 w 2015 roku w Legionowie z tamtejszymi rezerwami oraz 1:1 z Prochem w Pionkach w ubiegłym roku.
  • W sobotę minie 259 dni od ostatniego ligowego meczu Józefovii z Wilgą Garwolin. Spotkanie w stolicy powiatu garwolińskiego było dla obrońcy Marka Rogowskiego jubileuszowym 50 oficjalnym spotkaniem w barwach Józefovii. Defensor dołączył do zespołu znad Świdra latem 2017 roku i do tej pory zdobył 4 gole. Z kolei nadchodzące spotkanie w Jazgarzewie może być 50 oficjalnym meczem Tobiasza Filochowskiego w I zespole Józefovii. 19-latek, który dołączył do zespołu latem 2018 roku, w dotychczasowych 49 meczach zdobył 2 bramki.
  • Po przerwie spowodowanej pandemią drużyna trenera Damiana Politańskiego rozegrała nad Świdrem dziewięć sparingów. Józefovia wygrała siedmiokrotnie (8:0 z KS Wesoła, 3:2 z Vulcanem Wólka Mlądzka, 7:1 z Victorią II Sulejówek, 4:2 z Płomieniem Dębe Wielkie, 8:2 z Advitem Wiązowna, 5:1 z Mazurem II Karczew i 5:0 z KS Teresin) i dwa razy remisowała (1:1 z Escola Varsovia i 1:1 z Hutnikiem Huta Czechy). Najlepszą formą strzelecką w trakcie przygotowań wykazali się Mariusz Boniec i Marcin Makulec. Panowie w serii towarzyskich spotkań zdobyli po 8 bramek.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2012/13

Józefovia 1-0 Sparta Jazgarzew

Sparta Jazgarzew 5-1 Józefovia (mecz w Wólce Kozodawskiej)

IV liga, Sezon 2013/14

Sparta Jazgarzew 0-0 Józefovia (mecz w Wólce Kozodawskiej)

Józefovia 0-1 Sparta Jazgarzew

--------------------------------------------------

WYGRANE SPARTY: 2 (w Wólce Kozodawskiej: 1)

WYGRANE JÓZEFOVII: 1 (w Wólce Kozodawskiej: 0)

REMISY: 1 (w Wólce Kozodawskiej: 1)

BRAMKI SPARTY: 6 (w Wólce Kozodawskiej: 5)

BRAMKI JÓZEFOVII: 2 (w Wólce Kozodawskiej: 1)

WSPIERAJĄ NAS: