Środa po węgiersku

Józefovia uda się do Kątów Węgierskich. W środę 11 maja piłkarze trenera Damiana Politańskiego zagrają na wyjeździe z Madziarem. Początek meczu 24. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej o godzinie 18:00.

MADZIAR NIEPORĘT (16. miejsce, 15 puntków)

  • W miniony weekend Madziar niespodziewanie sięgnął po komplet punktów w wyjazdowym meczu z PKS Radość. Zespół dowodzony przez trenera Bartosza Schlade czekał na ligowe zwycięstwo od 7 meczów (0:1 z KS Łomianki, 3:3 z Dębem Wieliszew, 2:4 z KS Wesoła, 0:3 z OKS Otwock, 1:2 z KS Halinów, 1:2 ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki i 0:5 z KTS Weszło). Ligowy bilans najbliższego rywala Józefovii to 4 zwycięstwa (wraz z Wesołą i Mazurem II Karczew – najmniej w lidze), 3 remisy i 16 porażek (najwięcej w lidze). 
  • Zespół rozgrywający spotkania w Kątach Węgierskich odniósł tylko 1 zwycięstwo przed własną publicznością. Żaden spośród ligowych rywali nie wygrywał rzadziej na własnym terenie. Na początku września Madziar pokonał u siebie 7:2 z KS Wesoła.
  • „Madziarzy” zdobył zaledwie 9 bramek w rundzie wiosennej, wraz z PKS Radość i KS Halinów najmniej w rozgrywkach.

JÓZEFOVIA (4. miejsce, 43 punkty)

  • Pięć ostatnich spotkań podopiecznych trenera Damiana Politańskiego przyniósł remis z Naprzodem Stare Babice (2:2), zwycięstwa z Mazurem II (2:0) i Wichrem Kobyłka (3:0), porażkę z KS Łomianki (3:4) i efektowną wygraną w ostatniej kolejce z Dębem Wieliszew (7:1). Zespół, z bilansem 13 zwycięstw, 4 remisów i 6 porażek, plasuje się w czołówce ligi.
  • W wyjazdowych ligowych meczach Józefovii pada najmniej bramek. W 11 spotkaniach z udziałem Józefovii w roli gościa padło zaledwie 30 bramek (18 goli józefowian i 12 goli rywali), co daje średnią 2,73 gola na mecz.
  • W rywalizacji z Dębem Wieliszew (1:7) Józefovia zdobyła 5 goli w jednej połowie po raz pierwszy od 26 kwietnia 2019. Zmierzający wówczas po mistrzostwo ligi okręgowej zespół znad Świdra zwyciężył 5:2 na wyjeździe z Gromem Warszawa, mimo że do przerwy przegrywał 0:2. „Józa” pod wodzą trenera Politańskiego zdobyła co najmniej 5 bramek również w ligowych starciach z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki w 2017 (8:0 – 5 goli w drugiej połowie), Błękitnymi Korytów w 2017 (6:0 – 6 bramek w pierwszej połowie) i KS Konstancin w 2019 (5:1 – 5 goli w drugiej połowie).


W rundzie jesiennej drużyna znad Świdra sensacyjnie uległa Madziarowi Nieporęt 0:2. Do siatki Józefovii trafiali Maciej Gust i Adrian Ciesielski.

Relacja i wynik na żywo z meczu Madziar Nieporęt - Józefovia na regiowyniki.pl

WSPIERAJĄ NAS:

SPONSORZY
PARTNER SPORTOWY
PARTNERZY