Rozsiąść się wygodnie w fotelu lidera

Zespół znad Świdra chce na dłużej rozgościć się w fotelu lidera. Do końca sezonu pozostało już tylko sześć kolejek. W niedzielę 14 maja o 16:45 Józefovia zmierzy się w Rudzie z Płomieniem Dębe Wielkie w ramach 25. kolejki Decathlon V Ligi.

PŁOMIEŃ DĘBE WIELKIE (12. miejsce, 17 punktów)

 • Drużyna z Dębego Wielkiego w ostatnich 5 meczach zdobyła 3 punkty. Podopieczni trenera Mirosława Garbeckiego wygrali jedynie z Żyrardowianką Żyrardów (5:0). W pozostałych spotkaniach ulegli Podlasiu Sokołów Podlaski (0:7), LKS Chlebnia (1:2), LKS Promna (0:3), a w miniony weekend ostatniej w tabeli Jabłoniance Jabłonna Lacka (1:2). Ligowy bilans to 5 wygranych, 2 remisy i 15 porażek.
 • 71 – tyle bramek w bieżących rozgrywkach stracili piłkarze Płomienia – najwięcej w lidze.
 • „Dębskie Płomienie” nie wygrały w XXI wieku ligowej rywalizacji z rywalem z powiatu otwockiego. Najbliższy rywal Józefovii na początku pierwszej dekady uległ OKS Otwock 0:2 i 0:5, a w zeszłym sezonie musiał uznać wyższość Mazura Karczew - 0:4 i 1:4. Historia rywalizacji z „Józą” to 2 wygrane zespołu znad Świdra 2:0 i 4:0 oraz remis 2:2.

JÓZEFOVIA (1. miejsce, 53 punkty)

 • Zajmująca 1. miejsce w tabeli Józefovia uda się do Rudy z chęcią przedłużenia kilku serii. Podopieczni trenera Damiana Politańskiego w każdym z ostatnich 21 ligowych meczów zdobywali co najmniej 1 gola, nie przegrali od 19 spotkań w V lidze (w tym 9 na wyjeździe), a w ostatnich 12 schodzili z boiska zwycięscy. Piłkarze znad Świdra w tym sezonie zwyciężali 17 razy, 2-krotnie dzielili się puntkami, a 3 razy kończyli mecz bez punktów.
 • Piłkarze dowodzeni przez trenera Damiana Politańskiego stracili najmniej bramek na wyjazdach spośród ligowych rywali. W bieżącym sezonie V ligi józefowianie dali sobie wbić zaledwie 12 goli w 11 meczach w delegacji, z czego tylko 1 bramkę we wszystkich 4 wiosennych spotkaniach wyjazdowych.
 • Józefovia zachowała czyste konto w ostatnich 3 ligowych spotkaniach rozgrywanych na obcych stadionach. To najdłuższa taka seria od okresu sierpień-październik 2021, gdy zespół trenera Politańskiego nie stracił gola w 5 meczach wyjazdowych ligi okręgowej (0:0 z Legionovią II Legionowo, 1:0 z Mazurem II Karczew, 3:0 z Polonią II Warszawa, 1:0 z Dębem Wieliszew i 3:0 z KS Wesoła).

 • Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi drużynami zakończył się pewnym zwycięstwem Józefovii 4:0. Dla ekipy znad Świdra strzelali Julian Jacquet, Wojciech Migas, Ignacy Ognicha oraz Tobiasz Filochowski.

Relacja i wynik na żywo z meczu Płomień Dębe Wielkie - Józefovia na regiowyniki.pl.

Na przełamanie czekają rezerwy Józefovii. W 21. kolejce ExpressDruk A klasy „Dwójka” podejmie Marymont Warszawa. Start w sobotę 13 maja o 16:00. Kiedy jak nie teraz?

JÓZEFOVIA II (10. miejsce, 27 punktów)

 • 7 wygranych, 2 remisy i 11 porażek – tak prezentuje się aklasowy bilans józefowskich rezerw, który czeka na zdobycie choćby punktu od 6 listopada 2022 roku. Od tej pory „Dwójka” notuje przykrą serię 8 porażek z rzędu.
 • 9 – od tylu spotkań na ligowe zwycięstwo czekają rezerwiści. Ostatnie zwycięstwo józefowianie odnieśli w końcówce października, pokonując 1:0 Orzeł Parysów. To najdłuższa taka seria rezerw Józefovii od przełomu sezonów 2014/15-15/16, gdy Józefovia II również nie zaznała smaku wygranej od 10 meczów (2 remisy, 8 porażek).

MARYMONT WARSZAWA (13. miejsce, 14 punktów)

 • Warszawski Marymont w ostatnich pięciu meczach punktował z Wisłą Maciejowice (6:0), Orłem Parysów (6:0) i EsKadrą (1:1). Gracze ze stolicy musieli jednak uznać wyższość zajmujących czołowe miejsca w tabeli Delcie Warszawa (0:8) i Promnikowi Łaskarzew (1:2). W tym sezonie Marymont zwyciężył w 4 meczach, 2 razy zremisował i14-krotnie przegrywał.
 • Warszawianie stracili aż 45 bramek w 10 meczach wyjazdowych tego sezonu – najwięcej w lidze.

 • Jesienna rywalizacja w Warszawie zakończyła się pomyślnie dla gości z Józefowa. Skromne zwycięstwo 1:0 zapewniło trafienie Łukasza Stankiewicza.

WSPIERAJĄ NAS:

MECENASOWIE SPORTU
SPONSORZY
PARTNER TECHNICZNY
PARTNER SPORTOWY
PARTNERZY