Pucharowe zmagania z rywalem z Żerania

W środę 13 września o 19:30 Józefovia II zmierzy się w V rundzie Mazowieckiego Pucharu Polski (Warszawa) z PRO Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane na bocznym boisku przy Dolnej 19 w Józefowie.

JÓZEFOVIA (9. miejsce w A klasie - gr. Warszawa II)

  • Po remisach z KS Wesoła (3:3) i Victorią II Sulejówek (2:2) oraz porażce z Mazurem II Karczew (1:3), rezerwy Józefovii sięgnęły po pierwszy komplet punktów w starciu z Drukarzem II Warszawa (4:1). Natomiast w okręgowym Pucharze Polski drugi zespół pokonał Walkę Kosów (12:0), Advit Wiązowna (1:1, k. 4:2), a w poprzedniej rundzie Jedność Żabieniec (9:1).
  • 22 - tyle goli w bieżącej edycji okręgowego Pucharu Polski strzeliła Józefovia. To drugi najlepszy wynik seniorskiego zespołu "Józy" w XXI wieku. Więcej bramek w jednej pucharowej kampanii  zdobył tylko pierwszy zespół znad Świdra w sezonie 2008/09, w którym 28-krotnie trafiali do siatki rywali. Wówczas do tego osiągnięcia potrzebowali znacznie więcej spotkań, bo aż 7 (3:1 z Przelewem Glinianka, 9:1 z KS Wesoła, 4:2 z OKS II Otwock, 6:2 z Wilgą Garwolin, 2:0 z UKS Łady, 3:0 z Piastem Piastów i 3:1 z Okęciem Warszawa).

PRO WARSZAWA (1. miejsce w A klasie - gr. Warszawa II)

  • Żerański PRO rozgrywa swój drugi sezon, a w zeszłym osiągnął sukces awansując do warszawskiej A klasy w swoim pierwszym roku istnienia. W bieżącej kampanii zespół ze stolicy również radzi sobie rewelacyjnie. W rozgrywkach pucharowych wyeliminował Ursus II Warszawa (6:3), Ryś Laski (5:1) i GLKS Nadarzyn (1:1, k. 3:1). Równie świetnie idzie mu w roli beniaminka A klasy. Po 4. kolejkach jest liderem, a na swoim rozkładzie ma Wkrę Pomiechówek (6:1), Skrę Warszawa (3:1), Płudy Warszawa (6:0) i Koronę Jadów (7:2).
  • W wymienionych powyżej meczach wystąpił były zawodnik Józefovii Szymon Michoński, lecz nie zdobył żadnej bramki. Defensor grał w Józefowie w sezonie 2017/18.