Poskromić Tygrysa!

Remisem z Płomieniem Dębe Wielkie w zeszłej serii gier zakończyła się seria 12 ligowych zwycięstw Józefovii z rzędu. Dotychczas ostatnim meczem podopiecznych trenera Damiana Politańskiego, który zakończył się podziałem punktów było starcie z Tygrysem. Wówczas w Hucie Mińskiej padł remis 1:1. Jak będzie tym razem? Spotkanie 26. kolejki Decathlon V Ligi pomiędzy Józefovią a Tygrysem zaplanowano na sobotę 20 maja o 12:00. Zapraszamy na Dolną 19!

JÓZEFOVIA (1. miejsce, 54 punkty)

 • Remis 1:1 z Płomieniem Dębe Wielkie zakończył serię 12 ligowych zwycięstw Józefovii, która wyrównała klubowy rekord XXI z sezonu 2007/08. Wówczas Józefovia występowała w warszawskiej A klasy. Aktualny ligowy bilans piłkarzy znad Świdra to 17 wygranych, 3 remisy oraz 3 porażki.
 • 1849 – tyle minut w tym sezonie V ligi rozegrał Maciej Blechman – najwięcej spośród kolegów z zespołu. Wychowanek OKS Otwock już po 25 kolejkach bieżącej kampanii ma o 2 minuty spędzone na boisku więcej, niż w dotychczas najlepszych pod tym względem, minionych rozgrywkach ligowych (klasa okręgowa). Kolejny w klasyfikacji Mikołaj Adamiak uzbierał 1795 minut, a 3. Robert Rokicki – 1737 minut.
 • Meczem z Płomieniem Dębe Wielkie drugą „50” występów w oficjalnych meczach Józefovii otworzył pomocnik Michał Macioszek. Były piłkarz, który występował wcześniej w Mazowszu Miętne, Wildze Garwolin i Hutniku Huta Czechy, zadebiutował w 1. kolejce ubiegłego sezonu ligi okręgowej z Bugiem Wyszków (3:2). Dotychczas 25-letni pomocnik tylko raz wpisał się na listę strzelców, w pierwszym ligowym meczu tego roku z Podlasiem Sokołów Podlaski (6:3).

TYGRYS HUTA MIŃSKA (8. miejsca, 39 punkty)

 • Podopieczni trenera Sergiusza Wiechowskiego w bieżącym sezonie triumfowali 12 razy, 3 razy dzielili się punktami i 8-krotnie przegrywali. Sympatycy klubu spod Mińska Mazowieckiego jeszcze długo będą wspominać tegoroczną kampanię za sprawą występów swoich ulubieńców w pucharach. Tygrys wygrał „siedleckie” eliminacje, a w pucharze na szczeblu wojewódzkim zatrzymał się dopiero w ćwierćfinale na 3-ligowej Legionovii (1:1, k. 6:7). Od tamtej pory przegrał jednak 3 mecze w lidze z Podlasiem (0:3), LKS Chlebnia (0:2) i LKS Promna (2:3), a następnie triumfował w starciach z outsiderami – Żyrardowianką (2:1) i Jabłonianką Jabłonna Lacka (7:2).
 • Defensywa Józefovii stanie przed niełatwym zadaniem powstrzymana Serhija Herasymecia – wicekróla strzelców rozgrywek. 34-letni ukraiński snajper 23-krotnie trafiał do siatki rywali i ustępuje tylko na 3 bramki swojemu rodakowi Ołeksijowi Zinkewyczowi z Podlasia. Herasymeć w przeszłości rozegrał 265 meczów na drugim poziomie rozgrywek na Ukrainie. Z kolei drugi w wewnątrzzespołowej klasyfikacji jest, z 11 trafieniami na koncie, jest Anatolij Masałow, który zagrał w 114 meczach na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy.
 • W kadrze Tygrysa znajdziemy 3 nazwiska związane w przeszłości z Józefovią. 12 meczów w tym sezonie w lidze rozegrał Łukasz Bogusz, który reprezentował zespół z ul. Dolnej w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2019/20. Obrońca nie zdobył żadnej bramki. Identyczne statystyki w tym sezonie ma pomocnik Maciej Żaczek, który występował nad Świdrem od rundy wiosennej sezonu 2018/19 do końca sezonu 2021/22. W tym czasie wywalczył z „Józą” 2 awanse – do IV i do V ligi. Zimą do Tygrysa dołączył Krzysztof Banaszek. Piłkarz, który w sezonie 2018/19 piłkarz grał mistrzowskim zespole Józefovii, zdążył rozegrać 8 meczów, w których zdobył 1 bramkę.

 • Jesienny mecz w Hucie Mińskiej zakończył się podziałem punktów. Po stronie józefowian trafiali Ignacy Ognicha i Jan Wojtasik, z kolei dla „Tygrysów” strzelali Serhij Herasymeć i Robert Rokicki, który pechowo skierował piłkę do własnej bramki.

Relacja i wynik na żywo z meczu Józefovia – Tygrys Huta Mińska na regiowyniki.pl.

Czy rezerwiści pójdą za ciosem? Po szalonym remisie z Marymontem Warszawa gracze trenera Marcina Makulca mają chrapkę na pierwsze wiosenne ligowe zwycięstwo. W 21. kolejce ExpressDruk A Klasy Józefovia II uda się na boisko przy Al. Zielenieckiej 2 w Warszawie, gdzie w niedzielę 21 maja o 11:00 zmierzą się z drugim zespołem Drukarza.

DRUKARZ II WARSZAWA (12. miejsce, 16 punktów)

 • Po wygranej 1:0 z ostatnią w tabeli Wisłą Maciejowice zespół z Parku Skaryszewskiego zanotował 4 porażki z rzędu: z Orłem Parysów (2:3), EsKadrą Warszawa (0:3), Deltą Warszawa (0:3) i Promnikiem Łaskarzew (1:5). 5 wygranych, 1 remis i 15 przegranych – to ligowy bilans rezerw Drukarza.
 • 24 – tyle bramek w bieżącym sezonie A klasy zdobyli warszawianie. Słabiej pod tym względem prezentuje się tylko zamykająca zestawienie Wisła Maciejowice, która strzeliła zaledwie 8 goli.

JÓZEFOVIA II (10. miejsce, 24 punkty)
 

 • Drugi zespół Józefovii czekał na pierwszy ligowy punkt od 6 listopada 2022 roku. Po serii 8 ligowych przegranych z rzędu, rezerwiści zremisowali 4:4 z Marymontem Warszawa. Po przerwie na boisku zameldował się trener Marcin Makulec, który 2-krotnie wpisał się na listę strzelców. W tym sezonie „Magi” ma już na koncie 5 bramek w A klasie.
 • W ubiegłotygodniowym starciu z Marymontem rezerwy wyrównały rekordowe osiągnięcie z sezonu 2015/16. Wówczas „Dwójka” zanotowała najwyższy remis w XXI wieku z Wisłą Dziecinów (4:4). W przeciwieństwie do meczu z rywalem z powiatu otwockiego, w rywalizacji z warszawianami to Józefovia doprowadziła do ostatecznego wyrównania.

 • Z Drukarzem II zespół znad Świdra odniósł swoje najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Jesienią przy Dolnej 19 padł wynik 8:0 dla „Józy”. Na listę strzelców wpisali się: Maciej Kruszewski, Tobiasz Filochowski (dublet), Dominik Krzywda, Ignacy Ognicha (dublet), Jakub Kita i jeden z piłkarzy rywali, który zaskoczył własnego golkipera.

WSPIERAJĄ NAS:

MECENASOWIE SPORTU
SPONSORZY
PARTNER TECHNICZNY
PARTNER SPORTOWY
PARTNERZY