Chwileczka zapomnienia

Czas na IV rundę okręgowego Pucharu Polski. Rozgrywek, które pozwalą choć na moment zapomnieć o ligowych problemach. Józefovia II podejmie Sokół Serock występujący w Lidze Okręgowej. Mecz w środę, 9 września w o godzinie 20:45. 

JÓZEFOVIA II (11. miejsce, 1 punkty)

  • Rezerwiści po raz drugi w XXI wieku zagrają w IV rundzie warszawskiego Pucharu Polski. W 2013 roku aklasowa Józefovia II przegrała z IV-ligową Wilgą Garwolin.
  • 2 – tylko tylu z 6 przedstawicieli powiatu otwockiego wystąpi w IV rundzie okręgowego Pucharu Polski. Obok Józefovii II na tym etapie zagra Vulcan Wólka Mlądzka. W kolejnej rundzie do gry dołączą kluby z IV ligi (gdzie występuje I zespół Józefovii i Mazura Karczew), ale w tym roku wyjątkowo nie mają obowiązku uczestnictwa w tych rozgrywkach.

SOKÓŁ SEROCK (5. miejsce w Lidze Okręgowej)

  • W ciągu ostatnich pięciu sezonów Sokół rozegrał 12 spotkań z przedstawicielami powiatu otwockiego (OKS Otwock, Mazur II Karczew, Wisła Dziecinów, Vulcan Wólka Mlądzka, Sokół Celestynów). „Mydlarze” mają dobry bilans z naszymi sąsiadami: wygrali 9 razy, raz zremisowali, a 2 razy odnieśli porażkę.
  • Mimo imponującego w „okręgówkowych” realiach obiektu w Serocku, Sokół jest zmuszony do gry poza swoim terenem. MZPN odrzucił wniosek o licencję warunkową pod nadzorem infrastrukturalnym na rozgrywanie meczów u siebie i Sokół gra na stadionie w pobliskim Wieliszewie. Mimo to, Sokół dobrze rozpoczął sezon i po 7. kolejkach, z dorobkiem 13 punktów, zajmuje 5. miejsce w Lidze Okręgowej.

  • Rezerwy podejmowały Sokół towarzysko w lutym 2020 roku. Serocczanie wygrali 2:1, a bramkę dla Józefovii zdobył testowany wówczas Jacek Ruciński. Oby przypomnieć sobie ostatnie oficjalne spotkanie pomiędzy tymi drużynami w Józefowie należy się cofnąć do 2003 roku. Rywalizacja w rozgrywkach A klasy zakończyła się wygraną przyjezdnych 3:2.

foto: kssokolserock.futbolowo.pl

WSPIERAJĄ NAS: