Akademia: weekend 06-07.02

Lutowy weekend otwiera spotkanie Józefovii 2012 C z Espaną Otwock. Ponadto przy Dolnej 19 będziemy gościć m.in. Ząbkovię, SEMP Ursynów, Wicher Kobyłka i Hutnik Warszawa.

Materiał jest na bieżąco aktualizowany o wyniki.

-------------------------------------------------

Sparing: JÓZEFOVIA 2010 12:1 FCB AKADEMIA PIŁKARSKA 2010 / sobota 06.02. godz. 09:00 [Warszawa, Wał Zawadowski 99]

BRAMKI: Franek Walter x5, Nikodem Podolski x2, Michał Kłopotowski x2, Grześ Marton, Natan Hołubiec i samobójcza.

SKŁAD: Franek Walter, Nikodem Podolski, Michał Kłopotowski, Grześ Marton, Natan Hołubiec, Kuba Łuniewski, Bartek Małuj, Tymek Rosłaniec, Adrian Kondej, Aleks Hrymniak, Antek Madejski, Maciek Mazur, Michał Ostrzyżek, Wojtek Wilecki.

TRENER: Robert Rokicki

Grano 1 x 60min.

Sparing: JÓZEFOVIA 2012 C 8:12 ESPANA OTWOCK 2012 / sobota 06.02. godz. 09:00 [Józefów, Dolna 19]

TRENER: Patryk Majszczyk

Sparing: JÓZEFOVIA 2008 2:1 ZĄBKOVIA ZĄBKI 2008 / sobota 06.02. godz. 09:30 [Józefów, Dolna 19]

BRAMKI: Zjawiński, Malara

SKŁAD: Prima Cerai, Grzegrzułka, Maziarz, Kotwiński, Ognicha (C), Rostkowski, Kuzioła, Sadowiak, Frelek, Podolski, Sadowski, Kłyszewski, Gryzik, Zjawiński, Błażejczyk, Krempa, Malara, Karp.

TRENER: Łukasz Poszalski

Mecz toczony był w dobrym tempie. Goście zaskoczyli Józefovię już w 1 minucie spotkania. Złe ustawienie w obronie spowodowało dziurę, przez którą przedarł się zawodnik Ząbkovii i mimo interwencji obrońców oddał mocny strzał, który znalazł drogę do celu. Zawodnicy Jozefovii wyglądali na lekko zaskoczonych i zszokowanych tą sytuacją i przez pierwsze minuty spotkania nie potrafili przeciwstawić się wysokiemu pressingowi, który stosował rywal. Kompletnie szwankowało wyprowadzenie piłki. Brakowało ruchliwości i wzajemnej pomocy. Ząbkovia prezentowała się solidnie, szczególnie w grze obronnej. Zawodnikom Józefovii ciężko było dojść do sytuacji bramkowych. Prócz pierwszego błędu gospodarze również prezentowali dobrą, zespołową obronę i po przechwytach piłki próbowali wyprowadzać kontrataki. Obie ekipy prezentowały dość agresywną grę, dlatego nie brakowało twardych pojedynków. Pod koniec pierwszej połowy widać było poprawę gry Józefovii. Wyprowadzenie piłki poprawiło się a gra gospodarzy zrobiła się bardziej płynna. W drugiej połowie mecz bardzo wyrównany od samego początku. Drużyny dobrze ustawione w obronie a gra toczy się w środku pola. Przy piłce coraz częściej znajduje się zespół Józefovii, który próbuje stworzyć okazję do oddania strzału. Po jednej z akcji piłkę przed polem karnym otrzymuję Igor Zjawiński. Piłka zbliża się do Igora lekkim kozłem. Igor uderza ją z pół-woleja i doprowadza do wyrównania. Ząbkovia nie zamierza odpuszczać i oddaje kilka strzałów z dystansu. Nie są one na tyle groźne aby zaskoczyć Samuela. Józa ustawiona na swojej połowie w obronie średniej lub sporadycznie przechodząc do wysokiego pressingu dobrze odbiera piłkę i po przechwycie stara się zaatakować. Przynosi to skutek ok. 70 minuty meczu gdy atakowany pressingiem bramkarz z Ząbek popełnia błąd i trafia piłką w atakującego go Nataniela Malarę. Piłka po odbiciu się od nóg zawodnika Józefovii wpada do siatki a wynik meczu zostaje ustalony.

MINUSY: niecelne podania przy wyprowadzeniu piłki w czasie pressingu rywala na początku meczu, małe wsparcie dla zawodnika z piłką (pierwsza połowa), mało wygranych pojedynków 1x1 pod bramką przeciwnika.

PLUSY: konsekwentna zespołowa obrona, która dała sporo przechwytów, ambitna gra do końca, wyprowadzenie piłki z pod własnej bramki w 2 połowie, dobra gra i bramki zawodników rezerwowych szczególnie Sadowskiego, Kłyszewskiego

KOMENTARZ TRENERA: był to najbardziej wymagający przeciwnik od 1,5 roku. Od pierwszych minut mieliśmy problemy z wysokim pressingiem rywali i z ich agresywną grą. Po kilkunastu meczach, w których to raczej my prowadziliśmy grę, musimy się przynajmniej na początku dostosować do gry rywali. Dla niektórych zawodników okazało się to szokiem. Musimy być na to przygotowani. Cieszę się, że byliśmy w stanie się pozbierać i w 2 połowie poprawić naszą grę. Bardzo fajnie zapracowała cała ławka rezerwowych. Można powiedzieć, że każdy dołożył coś od siebie dla drużyny. Takie zwycięstwa bardzo cieszą.

ZAWODNIK MECZU: Mikołaj Kotwiński - aktywny w obronie i ataku. Od kilku spotkań mocny punkt zespołu.

Sparing: JÓZEFOVIA 2003 2:4 AMIGOS WARSZAWA (A klasa) / sobota 06.02. godz. 15:00 [Józefów, Dolna 19]

TRENER: Patryk Olszewski

Sparing: JÓZEFOVIA 2012 A 17:1 WICHER KOBYŁKA 2012 A / sobota 06.02. godz. 16:00 [Warszawa, Zbaraska 3]

Sparing: JÓZEFOVIA 2012 B 22:2 WICHER KOBYŁKA 2012 B / sobota 06.02. godz. 16:00 [Warszawa, Zbaraska 3]

Sparing: JÓZEFOVIA 2013 3:23 HUTNIK WARSZAWA 2013 / niedziela 06.02. godz. 09:00 [Warszawa, Rudzka 6]

TRENER: Marek Pietrzak

Sparing: JÓZEFOVIA 2007 B 1:4 APN MIŃSK MAZOWIECKI 2007 / niedziela 07.02. godz. 10:00 [Józefów, Dolna 19]

BRAMKA: Antek Zowczak

TRENER: Dominik Dukalski

Liga Zimowa: JÓZEFOVIA 2011 8:2 OKĘCIE WARSZAWA 2011 B / niedziela 07.02. godz. 10:00 [Warszawa, Na Uboczu 2]

SKŁAD: Olek Andrasiak, Franek Bambynek, Bartek Dadia, Piotrek Gruba, Antek Jeżewski, Mikołaj Kopczyński, Alan Kozłowski, Paweł Krawczak, Miłosz Ornoch, Janek Pawłowski, Kuba Sadowski, Adam Wyszyński

Sparing: JÓZEFOVIA 2007 A 8:0 MKS PIASECZNO 2007 / niedziela 07.02. godz. 12:00 [Józefów, Dolna 19]

BRAMKI: Karol Nowak x7, Dawid Rejf

Kolejne zwycięstwo z zespołem z wyższych ligi. Tym razem podopieczni trenera Dominika Dukalskiego wysoko pokonali MKS Piaseczno występujący w 1 Lidze Wojewódzkiej. Za tydzień spotkanie z Znicz Pruszków (1 Liga Wojewódzka).

Sparing: JÓZEFOVIA 2009 B 2:4 UKS BŁYSKAWICA WARSZAWA 2009 / niedziela 07.02. godz. 14:00 [Józefów, Dolna 19]

TRENER: Mateusz Szymański

Sparing: JÓZEFOVIA 2009 A 2:4 IRZYK WARSZAWA 2009 / niedziela 07.02. godz. 15:30 [Józefów, Dolna 19]

Sparing: JÓZEFOVIA 2005/06 A 3:1 SEMP WARSZAWA 2005 A / niedziela 07.02. godz. 17:30 [Józefów, Dolna 19]

BRAMKI: Składi x2, Kosa

ASYSTY: Składi, Kosa, Chojri

TRENER: Dorian Citkowski

Sparing: JÓZEFOVIA 2005/06 B 0:3 SEMP WARSZAWA 2005 B / niedziela 07.02. godz. 19:00 [Józefów, Dolna 19]