Zasłużone zwycięstwo z LKS-em Chlebnia

W przeddzień Święta Niepodległości józefowianie pewnie wygrali 3:0 z LKS-em Chlebnia. Gole dla Józefovii strzelali Robert Rokicki, Łukasz Poszalski oraz Maciej Napieraj.

W 9. minucie Daniel Trzepałka zagrał płasko wzdłuż bramki do Marcina Makulca, który pod presją obrońcy nie zdołał wpakować futbolówki do siatki. Po pół godziny gry Kamil Kucharski uderzył piłkę z powietrza, ale bez problemów złapał ją golkiper z Chlebni. Cztery minuty później aktywny Tobiasz Filochowski wystawił do Ernesta Zęgoty, lecz uderzenie z szesnastego metra zatrzymało się na słupku. W 37. minucie wszyscy spodziewali się długiej piłki w „szesnastkę” Mikołaja Adamiaka ze sporej odległości, tymczasem obrońca Józefovii posłał futbolówkę w kierunku bramki gości i zmusił golkipera do trudnej interwencji.

Józefovia wyszła na prowadzenie kilka minut po tym jak arbiter rozpoczął drugą połowę. Pod bramką gości, po centrze z rzutu rożnego, zrobiło się niemałe zamieszanie, ale Robertowi Rokickiemu udało się wepchnął piłkę do bramki. W 49. minucie Kucharski po zagraniu Karola Kopcia uderzył niecelnie zza pola karnego. W 60. minucie meczu Kopeć wrzucił do Łukasza Poszalskiego, nasz kapitan podał głową do Bartosza Jachowicza-Wróblewskiego, a strzał z główki bocznego obrońcy złapał bramkarz. Następnie z dystansu kopnął Zęgota, ale piłka poleciała obok słupka. W 77. minucie po akcji Kopcia Mariusz Boniec uderzył z bliskiej odległości w bramkarza, który barkiem przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Do piłki ustawionej przy chorągiewce podszedł Filochowski, który dośrodkował wprost na głowę Łukasza Poszalskiego. Słabo kryty „Poszal” wyprowadził zespół na dwubramkowe prowadzenie. W 90. minucie gry Rokicki wygrał pojedynek w środku pola zagrywając czubkiem buta do Filochowskiego. Młody zawodnik rajdem na lewym skrzydle minął dwóch przeciwników po czym podał Macieja Napieraja, który wślizgiem wpakował futbolówkę do siatki.

Józefowianie z pompą uczcili więc obchody stulecia odzyskania niepodległości i nie dali rywalom żadnych szans. Przed podopiecznymi Damiana Politańskiego pozostał ostatni mecz w 2018. Za tydzień w sobotę o 11:00 MLKS podejmie przy Dolnej 19 Laurę Chylice. Zapraszamy!

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 3:0 (0:0) LKS CHLEBNIA

BRAMKI: Rokicki 49', Poszalski 78', Napieraj 90'

SKŁAD: P. Przybysz - Filochowski, Poszalski, Adamiak, Jachowicz-Wróblewski - Makulec (74' Boniec), Zęgota, Kopeć (79' Napieraj), Rokicki, Trzepałka (90' Kita) - Kucharski