Tęgie lanie na Milanie

W ostatnim sobotnim meczu 11. kolejki Ligi okręgowej Józefovia rozgromiła na własnym terenie 6:0 Milan Milanówek. Dwie bramki dla józefowian zdobył Krzysztof Banaszek, a jedną bramkę zdobyli Dominik Dukalski, Daniel Trzepałka, Łukasz Poszalski i Robert Rokicki.

Gospodarze prezentowali się lepiej od samego początku. Podopieczni Damiana Politańskiego tworzyli sobie wiele podbramkowych okazji, które były poprzedzone koronkowymi akcjami, świetnymi zwodami i zagraniami z pierwszej piłki. Najpierw piłkę z nogi Daniela Trzepałki sprytnie zdjął obrońca Milanu, czym uchronił zespół przed stratą gola. Następnie w świetnej sytuacji przestrzelił Robert Rokicki. Chwilę później kolejną świetną akcję przeprowadzili piłkarze znad Świdra. Dominik Dukalski dostrzegł Rokickiego, ten odegrał na prawo do Trzepałki, lecz płaską piłkę wzdłuż bramki znów przeciął defensor Milanu. W 17. minucie józefowianie dopięli swego. Karol Kopeć podał górą w „szesnastkę” do niezawodnego Dominika Dukalskiego, a napastnik głową umieścił piłkę w siatce. To już 11 trafienie "Dukala" w bieżących rozgrywkach!Chwilę później Milan odpowiedział niecelnym strzałem obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Patryka Przybysza. Po upływie 38. minut gospodarze podwyższyli prowadzenie. Tobiasz Filochowski wykonał rajd z piłką, nie pozwalając sobie odebrać futbolówki, podał na dobieg do Trzepałki, który pokonał Kaszowskiego stojącego między słupkami Milanu. W 45. minucie meczu Krzysztof Banaszek, który jeszcze przed przerwą zmienił Dukalskiego, został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Łukasz Poszalski. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy strzał Banaszka z prawej strony pola karnego zapewnił czwartą bramkę dla „Józy”.

Początek drugiej połowy znów rozpoczął się bardzo dobrze dla Józefovii. Trzepałka był faulowany w „szesnastce” przez defensora Milanu. Gola z „wapna” w 49. minucie zdobył Banaszek. Sześć minut później futbolówka po dośrodkowaniu z lewej strony została trafiona głową przez jednego z graczy, a następnie obiła poprzeczkę. Było naprawdę blisko. Następnie z lekkim strzałem uporał się bezrobotny w tym meczu Przybysz. W 78. minucie aktywny Banaszek oddał lekki strzał z okolic szesnastego metra, lecz bez problemów niebezpieczeństwo zażegnał golkiper. Osiem minut później Marcin Makulec uderzył lewą nogą, ale piłka trafiła w boczną siatkę. Był czas doliczony kiedy Robert Rokicki ustalił wynik na 6:0. Defensywny pomocnik Józefovii głową wykorzystał rewelacyjne dogranie Banaszka, po czym sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Józefovia utrzymała pozycję wicelidera, a dzięki potknięciom zespołów z Teresina i Chylic odskoczyła od trzeciego miejsca na cztery punkty. W następną sobotę piłkarze MLKS wyruszą do Piaseczna, gdzie o 17:00 zagrają z rezerwami MKS-u Piaseczno.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 6:0 (4:0) MILAN MILANÓWEK

BRAMKI: Dukalski 17', Trzepałka 38', Poszalski 45' (k), Banaszek 45'+1, 49' (k), Rokicki 90'

SKŁAD: P. Przybysz - Filochowski, Poszalski, Orowiecki, Jachowicz-Wróblewski - Makulec, Czapkowski (62' Rowicki), Rokicki, Kopeć (72' Napieraj), Trzepałka (62' Kita) - Dukalski (40' Banaszek)