Szczęśliwa powtórka z inauguracji

Józefovia powtórzyła wynik z pierwszej kolejki i wygrała z KS Teresin 3:1. Podobnie jak tydzień temu "Józie" zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. Gole dla MLKS zdobyli Ernest Zęgota, Dominik Dukalski oraz Michał Orowiecki.

Już na samym początku Józefovia dała się zaskoczyć. Pięknym podaniem zawodnik z Teresina wyprowadził kolegę do sytuacji sam na sam z Patrykiem Przybyszem. W pojedynku „oko w oko” lepszy okazał się nasz bramkarz, który fenomenalnie sparował piłkę dłonią na spojenie słupka z poprzeczką. Świetne wejście w mecz Przybysza! Chwilę później groźny okazał się także korner, lecz nasi obrońcy uniemożliwili oddanie celnego strzału i piłka po główce minęła słupek. Pierwsza groźna akcja Józefovii miała miejsce po 10 minutach gry. Dośrodkowanie z prawej strony wprost na nogę Makulca, zakończone zostało uderzeniem z woleja ponad bramką. Kilka minut później Bartosz Jachowicz-Wróblewski wbiegł w pole karne gości, ale łokieć denfesora z Teresina spowodował upadek naszego gracza. Sędzia nie miał wątpliwości – rzut karny! Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł nowy nabytek Ernest Zęgota. 20-latek z zimną krwią wykorzystał „jedenastkę” i mógł cieszyć się z premierowego trafienia w nowych barwach. W 27. minucie „Erni” mógł po raz kolejny wpisać się na listę strzelców, lecz jego uderzenie z wolnego minęło bramkę. Moment później Patryk Przybysz znów musiał ratować „Józę” od utraty bramki. Mocne uderzenie z obrębu pola karnego sparował ponad poprzeczką nasz golkiper. W 33. minucie KS Teresin wykonywał rzut rożny. Dośrodkowanie z prawej strony trafiło do zawodnika gości, który oddał strzał głową. Piłka zrobiła kozioł i zatrzymała się na słupku. Zawodnicy i kibice MLKS-u mogli odetchnąć z ulgą. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy górna piłka leciała w stronę Dominika Dukalskiego, ten świetnym balansem bez futbolówki zmylił obrońcę. Kiedy napastnik dobiegł do piłki oddał płaski strzał zza „szesnastki”, lecz obok prawego słupka.

Kilka minut po gwizdku oznajmiającym początek drugiej części Józefovia wyszła na dwubramkowe prowadzenie wykorzystując ogromny błąd golkipera gości. Bramkarz próbował wyłapać górną piłkę, ale zderzył się ze swoim kolegą z zespołu i futbolówka wyślizgnęła mu się z rękawic. Taki niespodziewany „prezent” przyjął Dukalski, który wpisał się na listę strzelców. KS Teresin próbował strzelić bramkę kontaktową, lecz najpierw strzał z wolnego minimalnie poszybował ponad poprzeczką, a następnie wolej posłany z linii szesnastego metra minął słupek bramki gospodarzy. W 68. minucie Arkadiusz Przybysz egzekwował rzut wolny z lewej strony boiska. Posłał piłkę na bliższy słupek gdzie ustawiony był Michał Orowiecki. „Oro” świetnie zachował się pod bramką piłkarzy z Teresina i skierował piłkę obok golkipera wprost do siatki. Trzy minuty gracz KS Teresin uderzył z dystansu lecz uderzenie złapał Przybysz. Józefovia wyprowadziła kontrę, którą niecelnym strzałem z woleja tuż przy prawym słupku zakończył Marcin Makulec. Józefovia zbyt bardzo cofnęła się po trzybramkowym prowadzeniu. Brak należytej koncentracji spowodował, że w 76. minucie napastnik gości otrzymał ładne podanie, obrócił się z futbolówką i oddał strzał obok naszego bramkarza do siatki. Kilkadziesiąt sekund później Michał Orowiecki ponownie zaprezentował celny strzał głową, lecz piłkę sprzed linii bramkowej wybił defensor KS Teresin. Niedługo potem zamieszanie w polu karnym „Józy” mogło zakończyć się stratą kolejnej bramki, ale świetnie dysponowany Patryk Przybysz nie dał się zaskoczyć. Na sam koniec Daniel Trzepałka włączył swoje „turbo”. Pobiegł w kierunku bocznej chorągiewki, wyprowadził „w pole” dwóch przeciwników, popędził w kierunku bramki i oddał mocny strzał ponad bramką. Wydawało się, że mógł zagrać do niekrytego kolegi.

Józefovia dzięki drugiemu zwycięstwu utzrymała pozycję wicelidera, plasując się tuż za Ursusem II. W sobotę piłkarze znad Świdra pojadą do Starych Babic, gdzie o 17:30 zmierzą się z Naprzodem.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 3:1 (1:0) KS TERESIN

BRAMKI: Zęgota 15' (k), Dukalski 50', Orowiecki 68' - 76'

SKŁAD: P. Przybysz - Filochowski (ż), Orowiecki, Rogowski, Jachowicz-Wróblewski (ż) - Makulec, Zęgota, A. Przybysz (70' Kucharski), Rokicki (ż), Trzepałka (90' Kita) - Dukalski