Remis z KS Konstancin

Józefovia zremisowała na wyjeździe z KS Konstancin 1:1 w 22. Kolejce Ligi okręgowej. Bramkę dla józefowian z rzutu karnego zdobył Kamil Kucharski. Z kolei dla gospodarzy trafił Jerzy Malicki.

W pierwszej połowie meczu nieznaczną przewagę mieli goście z Józefowa. W 12 minucie piłka dośrodkowana w pole karne trafiła pod nogi Łukasza Poszalskiego, który jednak pod presją obrońcy przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką. Moment później sędzia dostrzegł zagranie ręką w polu karnym gospodarzy i bez wahania wskazał na „wapno”, a gola na 1:0, pewnie wykorzystując „jedenastkę” zdobył Kamil Kucharski. W 24 minucie na utratę prowadzenia mógł odpowiedzieć KS Konstancin. Rywale „Józy” krótko rozegrali rzut wolny i mocny strzał sprzed „szesnastki” wybił Patryk Przybysz. Następna okazja na bramkę należała do Józefovii. Wyśmienite podanie Kucharskiego górą na dobieg dotarło do Marcina Makulca, ale skrzydłowy „Józy” kopnął obok słupka. Dwie ostatnie akcje w pierwszych 45 minutach należały do KS-u. Najpierw nieczysty strzał głową złapał Przybysz. W tej sytuacji dobrze zachował się Łukasz Trzaskowski, który pilnował napastnika z Konstancina. Następnie w 37 minucie mocne uderzenie z wolnego sprawiło problem Patrykowi Przybyszowi, dobić próbował jeden z graczy gospodarzy, lecz z kilku metrów fatalnie przestrzelił.

Druga część meczu zdecydowanie należała do gospodarzy. Oba zespoły ograniczały się zagrywania długich piłek do przodu, jednakże lepiej w pobliżu „szesnastki” zachowywali się nasi przeciwnicy. W 54 minucie ładna akcja KSK zakończyła się strzałem, który wyłapał golkiper Józefovii. Kilka chwil później niecelne uderzenie posłał piłkarz z Konstancina. W 61 minucie kąśliwy zza pola karnego minął bramkę strzeżoną przez Przybysza, a w 66 minucie uderzenie w „szesnastce” zablokował Łukasz Trzaskowski. 73 minuta to już akcja „Józy” Łukasz Poszalski wyskoczył najwyżej do piłki, ale jego uderzenie ze spokojem wyłapał bramkarz. Golkiper KS Konstancin też dobrze zachował się w 80 minucie. Elias Shehadee zrobił sobie dużo miejsca w polu karnym gospodarzy, ale jego lekki strzał złapał golkiper. W 84 minucie niecelnie strzelał piłkarz KS-u, lecz dwie minuty później jego zespół zdołał wyrównać. Penetrujące podanie w pole karne doszło do zawodika gospodarzy, który wystawił piłkę koledze z drużyny. Ten urwał się obrońcom i strzelił obok bezradnego Patryka Przybysza. Najlepszą sytuacją Józefovii w drugiej połowie był strzał… z okolic koła środkowego Kucharskiego, który dostrzegł wysuniętego konstancińskiego bramkarza. Futbolówka spadła jednak na górną siatkę bramki. Następnie rezerwowy Bartomiej Bakuła oddał strzał z ostrego kąta, lecz na posterunku był golkiper. Niedługo potem arbiter zakończył mecz.

W pierwszej połowie Józefovia pewniej prowadziła grę, ale w drugiej części spotkania wiele lepiej prezentowali się gracze z Konstancina. Mimo remisu Józefovia awansowała na drugie miejsce w tabeli.

W następną sobotę naszych zawodników czeka pojedynek z liderem, KS Raszyn. Z tej klasy rywalem trzeba zaprezentować się lepiej niż zagraliśmy w drugiej połowie w Konstancinie. „Józo”, jesteśmy z Wami!

KS KONSTANCIN 1:1 (0:1) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

BRAMKI: Malicki 86' - Kucharski (k) 15'

SKŁAD: P. Przybysz - Rogowski (ż)(82' Michoński), Adamiak, Poszalski, Ł. Trzaskowski (ż) - Makulec (72' Orowiecki), Shehadee (81' Kowalski), Rokicki, Kopeć (ż) (69' A. Przybysz) , Trzepałka (77' Bakuła) - Kucharski