Józefovia rozbiła LKS Chlebnia

Dwa gole i dwie asysty Eliasa Shehadee, dwa trafienia i asysta Marcina Makulca i bramka Kamila Kucharskiego sprawiły, że Józefovia wygrała z szóstym w tabeli LKS-em Chlebnia 5:1. Podopieczni Damiana Politańskiego rozegrali najlepsze domowe spotkanie w rudzie wiosennej.

Już w 7 minucie długie podanie od Roberta Rokickiego udanie przyjął Elias Shehadee i lekkim strzałem obok golkipera gości wyprowadził zespół na prowadzenie. Cztery minuty później akcja Józefovii zakończyła się kolejnym golem. Drużyna gospodarzy wyprowadziła kontrę, Marcin Makulec popędził z piłką w pole karne i gdy wydawało się, że pośle futbolówkę w stronę bramki – odegrał do Kamila Kucharskiego, który mocnym strzałem trafił do siatki. Kilkadziesiąt sekund później Shehadee nieźle dogrywał do Makulca z prawego skrzydła, lecz „Magi” nie zdołał skierować piłki głową do bramki. Była to bliźniacza akcja do tej z 9 minuty, z tym że dośrodkowywał Bartłomiej Bakuła. Chlebnia nie mogła odetchnąć, bo już w 14 minucie józefowianie egzekwowali rzut rożny. Piłka została wybita przez piłkarza rywali, która trafiła do Eliasa, lecz jego kąśliwy strzał zza „szesnastki” minimalnie poszybował nad poprzeczką. W 21 minucie gry pierwszy groźny strzał oddali zawodnicy LKS-u. Techniczne uderzenie sprzed pola karnego złapał jednak broniący w barwach „Józy” Paweł Sędek. Kilkadziesiąt sekund później w jednym z starć ucierpiał łuk brwiowy Mikołaja Adamiaka, który po interwencji opieki medycznej zdołał wrócić na boisko i dograć mecz do samego końca. Kolejne ofensywne akcje należały do MLKS-u. Marcin Makulec uderzył z lewej strony pola karnego, ale nie dał zaskoczyć się bramkarz z Chlebni. Następnie Łukasz Trzaskowski zagrał lobem do Eliasa i znów górą był bramkarz, który obronił groźny strzał głową. Chwilę później niewiele brakowało, a „centrostrzał” Trzaskowskiego mógł znaleźć drogę do bramki. Piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki. W 39 minucie spotkania dogranie ze skrzydła od Barłomieja Bakuła trafiło do Marcina Makulca, którego od tyłu sfaulował defensor gości. Sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na „wapno”. Dobry strzał Shehadee nie został obroniony przez golkipera i Józefovia prowadziła już 3:0. To nie był koniec emocji w pierwszej części gry. W 42 minucie Elias dograł klatką piersiowa do Makulca, a ten z powietrza, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, umieścił piłkę pod poprzeczką. Po prostu „Magia”! Na sam koniec rzut wolny dla gości na bramkę sprytnym strzałem tuż przy bliższym słupku próbował zamienić jeden z przyjezdnych, ale Paweł Sędek był na posterunku.

Wysokie tempo spotkania w pierwszej połowie sprawiło, że w drugiej części oba zespoły grały na niższych obrotach. Józefovia przespała początek drugiej połowy i w 47 minucie dała sobie strzelić na 4:1. Dwadzieścia minut później Shehadee dobrym podaniem obsłużył Makulca, a ten pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Następnie kontratakiem znów zagrozić próbowali zawodnicy Chlebni, ale stojący między słupkami Sędek nie zwykł przepuszczać takich strzałów. Trzy minuty później goście świetną okazję na zniwelowanie strat. Uderzenie napastnika Chlebni zblokował Sędek, lecz piłka zmierzała do siatki. Tym razem szczęście znów uśmiechnęło się do naszego bramkarza, który złapał futbolówkę na linii bramkowej. Chwilę wcześniej miał miejsce historyczny moment. Za Kamila Kucharskiego na boisko wszedł Matuesz Rowicki. Syn Marka, byłego zawodnika Józefovii i aktualnego trenera juniorów, jest pierwszym piłkarzem urodzony w XXI wieku, który zadebiutował w pierwszym zespole! Na pięć minut przed końcem meczu indywidualną akcją popisał się Elias Shehadee. Izraelczyk z okolic chorągiewki mimo krycia przedostał się w pole karne, lecz tuż przed bramką został skutecznie powstrzymany przez obrońców. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem zza pola karnego uderzał Dawid Trzaskowski, ale jego uderzenie na rzut rożny sparował golkiper gości.

W środę zostanie rozegrana 26 kolejka Ligi okręgowej, ale Józefovia może sobie dopisać punkty bez konieczności rozgrywania spotkania, bowiem Sparta II Jazgarzew wycofała się z rozgrywej. W sobotę na stadionie przy ul. Dolnej józefowianie będą podejmowali Przyszłość Włochy. Zapraszamy!

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 5:1 (4:0) LKS CHLEBNIA

BRAMKI: Shehadee 7’, 39’ (k), Kucharski 11’, Makulec 42’, 66’ – Ozimek 47’

SKŁAD: Sędek – Ł. Trzaskowski, Rogowski (62’ Poszalski), Adamiak, Michoński – Rokicki, Boniec (62 Kopeć, ż) – Makulec (72’ Trzepałka), Kucharski (78’ Rowicki), Bakuła (46’ D. Trzaskowski) – Shehadee