JÓZA MISTRZ!

Józefovia wygrała wyjazdowe spotkanie z LKS Chlebnia 3:2 i zdobyła mistrzostwo warszawskiej Ligi okręgowej! Dublet dla józefowian ustrzelił Dominik Dukalski, a zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Krzysztof Banaszek. Gospodarze odpowiadali golami Michała Gwiazdy i Dominika Jarczaka.

Tym samym Józefovia Józefów zapewniła sobie awans do IV ligi!

Zawodnikom obu zespołów grę utrudniał doskwierający upał. Po upływie piętnastu minut Ernest Zęgota zagrał długą piłkę do znajdującego się na prawym boku Macieja Żaczka. Skrzydłowy spod linii końcowej podał w pole karne do Dominika Dukalskiego, ale jego uderzenie zatrzymał obrońca gospodarzy. W 22. minucie grę krótkim wyrzutem z autu zaczęli chlebnianie. Piłkarz LKS ładnie dośrodkował piłkę do ustawionego w szesnastce kolegi, a ten mimo asysty defensorów „Józy” zdołał uderzyć głową w kierunku bramki. Na posterunku był jednak bramkarz Patryk Przybysz, który złapał piłkę. W 37. minucie spotkania otworzyć wynik mógł Zęgota, który przyjął piłkę na 18. metrze, zrobił kółeczko z obrońcą za plecami i kopnął po ziemi z linii pola karnego, a strzał minimalnie minął bramkę strzeżoną przez Pawła Sędka. Co nie udało się Ernestowi, wyszło osiem minut później Dominikowi Dukalskiemu. Snajper zespołu z Józefowa, wykorzystał daleki wyrzut z autu Michała Orowieckiego i głową wpakował piłkę do siatki.

Bramka do szatni napędziła Józefovię, która strzeliła drugiego gola w 56. minucie. Daniel Trzepałka w wielkim stylu dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska do Dukalskiego, a król strzelców Ligi okręgowej zdobył swoją 30 bramkę w tym sezonie! W 65. minucie kontaktowego gola zdobył zespół z Chlebni. Dobrze wykonany korner zakończył się bramką Michała Gwiazdy, który trafiając pechowo zderzył się ze słupkiem. Na szczęście strzelcowi nic poważnego się nie stało. Chlebnia poszła za ciosem i w cztery minuty później, po kolejnym zagraniu ze stojącej piłki, doprowadziła do wyrównania. Dobrze bity rzut wolny zakończył się celnym trafieniem byłego gracza „Józy” Dominika Jarczaka. Od tego momentu mecz, w którym nie brakowało walki stał się jeszcze bardziej ostry. Na boisku co rusz dochodziło do mocnych starć, a w 82. minucie piłkarz z Chlebni otrzymał drugi żółty kartonik za brutalny atak na Marku Rogowskim. Kilka chwil później ponownie w zamieszaniu w polu karnym ucierpiał Rogowski, ale na szczęście wraz z kolegami z defensywy zażegnał niebezpieczeństwo. Po tym zdarzeniu do kibiców dotarła świetna wiadomość z Żyrardowa. Mecz z Teresinem zakończył się porażką Żyrardowianki 1:2 i kibice zaczęli świętować awans do IV ligi! Zawodnicy z Józefowa musieli odłożyć świętowanie na później, bowiem arbiter do regulaminowego czasu gry doliczył cztery minuty, w których działo się naprawdę dużo. Najpierw Sędek powstrzymał dwóch rezerwowych Józefovii: Marcina Makulca i Krzysztofa Banaszka, którego dobitka została odbita od golkipera i zatrzymała się na słupku. Moment później poprzeczkę bramki Patryka Przybysza obili gospodarze. Emocjonującą końcówkę zwieńczył Krzysztof Banaszek, który po przytomnym podaniu "Dukala", w sytuacji sam na sam uderzył między nogami bramkarza i piłka ugrzęzła w siatce! Cała drużyna i ławka wpadła sobie w ramiona, a sędzia oznajmił koniec spotkania.

Świętowanie po ostatnim gwizdku sobotniego starcia było dla piłkarzy ukoronowaniem i nagrodą za cały sezon ciężkiej pracy. Polał się szampan, zawodnicy odtańczyli wspólnie taniec radości, a trener Damian Politański był przez nich podrzucany w górę na rękach! Nie zabrakło podziękowań od kibiców, wielkiej radości w szatni i wesołego powrotu do Józefowa. Tam, w ogrodzie kierownika Norberta Smolińskiego, drużyna ubrana w okolicznościowe koszulki wspólnie z bliskimi świętowała wielki sukces. Po 5 latach IV liga wraca do Józefowa!

LKS CHLEBNIA 2:3 (0:1) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

BRAMKI: Gwiazda 65', Jarczak 69' - Dukalski 45', 56', Banaszek 90'+4

SKŁAD: P. Przybysz - Filochowski (ż), Rogowski, Adamiak, Orowiecki - Żaczek (81' Banaszek), Rokicki, Boniec (70' Kopeć), Zęgota (72' Czapkowski) (ż), Trzepałka (88' Makulec) - Dukalski