Zakończenie piłkarskiego roku 2021

W sobotę 20 listopada o 13:00 meczem 15. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki Józefovia zakończy piłkarski rok 2021. Zapraszamy serdecznie na ostatnią tegoroczną rywalizację, która odbędzie się przy Dolnej 19 w Józefowie.

JÓZEFOVIA (5. miejsce, 27 punktów)

• Gracze szkoleniowca Damiana Politańskiego nie zaznali goryczy porażki od 5 spotkań. Zwyciężyli 3:0 z KS Wesoła, 3:0 z OKS Otwock, 3:2 z KS Halinów i zanotowali dwa remisy z rzędu z KTS Weszło (1:1) i PKS Radość (0:0). Po raz ostatni drużyn z Józefowa tak długą serię zanotowała w końcówce mistrzowskiego sezonu 2018/19, kiedy zwyciężyła kolejno z SEMP Ursynów (6:1), Milanem Milanówek (1:0), MKS II Piaseczno (7:0), Piastem Piastów (3:1), LKS Osuchów (8:0) i LKS Chlebnia (3:2).
  • Józefowianie zremisowali w 2 kolejnych meczach po raz pierwszy od maja 2017 roku. Wówczas zespół znad Świdra podzielił się punktami z SEMP (1:1) i KS Teresin (1:1) w ramach rozgrywek ligi okręgowej.
  • W najbliższy weekend bramkarz Patryk Przybysz ma szansę zagrać swój 100. oficjalny mecz w barwach I zespołu Józefovii. 23-letni wychowanek OKS Otwock, który dołączył do zespołu w przerwie zimowej sezonu 2016/17 zachował czyste konto w 29 meczach. Życzymy, aby w jubileuszowym meczu „ostatnia instancja” józefowskiej drużyny rozegrała okrągły 30. mecz na zero z tyłu.

ŚWIT II NOWY DWÓR MAZOWIECKI (14. miejsce, 10 punktów)

• Rezerwiści nowodworskiego Świtu nie wygrali od 8 spotkań (aktualnie najdłuższa seria bez zwycięstwa w lidze). Zespół trenera Karola Wróbla przegrał z OKS Otwock (2:3), Polonią II Warszawa (0:1), KS Halinów (4:7), Naprzodem Stare Babice (0:5), KTS Weszło (9:2), podzielił się punktami z Mazurem II Karczew (2:2), a w kolejnych meczach musiał uznać wyższość PKS Radość (0:2) i KS Łomianki (1:2).
  • Po raz ostatni tak sługa seria bez zwycięstwa Świtu II miała miejsce w okresie marzec – maj 2018 roku. Wówczas zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego nie wygrał 9 kolejnych spotkań z rzędu w „okręgówce”, notując następujące wyniki: 0:5 z Olimpią Warszawa, 0:4 z Promnikiem Łaskarzew, 2:2 z Bobrem Tłuszcz, 1:1 z Dębem Wieliszew, 0:9 Hutnikiem Warszawa, 0:1 z Sokołem Serock, 0:1 Marcovią, 1:1 z Wisłą Maciejowice i 2:2 z Błyskawicą Warszawa. Ostatecznie w sezonie 2017/18 Świt II zajął 13. miejsce i utrzymał się w lidze po wygranym dwumeczu barażowym z Piastem Piastów.
  • Świt II Nowy Dwór Mazowiecki nie wygrał ostatniego wyjazdowego meczu przed przerwą zimową od 4 lat (w 2017 – 2:3 z Victorią II Sulejówek, w 2018 – 2:3 z Dębem Wieliszew, w 2019 – 0:2 z Mazurem II Karczew i w 2020 roku 2:3 z Mazurem Radzymin).

• Aby sięgnąć pamięcią do ostatniej domowej rywalizacji ze Świtem II należy cofnąć się do jesieni 2015 roku. O zwycięstwie Józefovii 2:0 Robert Rokicki i Adam Krupiński.

Relacja i wynik na żywo z meczu Józefovia - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki na regiowyniki.pl.

BRAMKI ŚWITU: 5 (w Józefowie: 3)

Rezerwy Józefovii po dwóch zwycięstwach poszukają kolejnego kompletu punktów w starciu z Wisłą Maciejowice w ramach 15. kolejki Amnis Energia A Klasy. Ostatni mecz rundy jesiennej w Józefowie już w sobotę 20 listopada o godzinie 15:00.

JÓZEFOVIA II (13. miejsce, 10 punktów)

• Po przegranej z AKS Zły (0:2), remisem z Drukarzem II Warszawa (0:0), porażką z Olimpią Warszawa (1:4), józefowianie powrócili na zwycięski szlak. Ostatnie serie gier przyniosły podopiecznym trenera Sławomira Więckusa zwycięstwa z Wisłą Dziecinów (4:0) i EsKadrą Warszawa (3:1).
  • 900 minut – tyle minut w tym sezonie w zespole rezerw rozegrał Szymon Ślubowski, najwięcej spośród kolegów z „Dwójki” (drugi Dominik Krzywda – 878 minut i trzeci Kamil Popławski - 810 minut). Ponadto zagrał w 2 meczach pierwszego zespołu w Pucharze Polski (7:0 z Borem Regut i 0:2 z Białymi Orłami).

WISŁA MACIEJOWICE (14. miejsce, 10 punktów)

• Piłkarze dowodzeni przez trenera Piotra Szymańskiego nie wygrali od 5 spotkań. Wisła Maciejowice w ostatnich meczach zanotowali następujące rezultaty: 0:0 z Vulcanem Wólka Mlądzka, 0:0 z Victorią II Sulejówek, 0:3 z AKS Zły, 2:8 z Drukarzem II i 1:1 z Olimpią.
  • Pomimo, że „Wiślacy” zajmują przedostatnie miejsce w tabeli A klasy, mogą pochwalić się solidnym bilansem 14 goli strzelonych na wyjazdach. Więcej bramek w delegacji zdobyły tylko Victoria II i Advit Wiązowna (po 16) oraz Promnik Łaskarzew (19).

• Ostatni raz Józefovia II podejmowała Wisłe Maciejowice we wrześniu tego roku. Po bramkach Aleksandra Krystosika i Piotra Wadowskiego józefowianie pokonali rywala 2:1.