Wyjątkowa rywalizacja na zakończenie roku

W najbliższą sobotę drużynę trenera Damiana Politańskiego czeka zaległy derbowy pojedynek z Mazurem Karczew, więc sportowych emocji i walki na boisku na pewno nie zabraknie! Zarówno józefowianie, jak i karczewianie są podrażnieni porażkami w ostatniej kolejce, więc zrobią wszystko, aby powrócić na zwycięską ścieżkę i zakończyć piłkarski 2020 rok w dobrych humorach. Pierwszy gwizdek na stadionie im. Mariana Olszewskiego w Karczewie zabrzmi o 12:00.

Z powodu sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

MAZUR KARCZEW (8. miejsce, 21 punktów)

  • Karczewianie w bieżących rozgywkach IV ligi zdobyli tylko 8 bramek na swoim obiekcie. Gorzej pod tym względem spisuje się tylko Ożarowianka, która strzeliła 3 gole w roli gospodarza.
  • Mazur w ostatnich latach nie kończył pierwszej rundy porażką. Zespół z Karczewa nie przegrał ostatniego meczu przed zimową przerwą od 2012 roku, notując 4 zwycięstwa i 4remisy.
  • Czterech zawodników Mazura było w przeszłości związanych z Józefovią. Latem nad Moczydło trafił Daniel Trzepałka, który w latach 2015-2020 reprezentował barwy naszego klubu. W bieżącym sezonie „Danio” zagrał 7 spotkań dla I zespołu Mazura, ale wciąż czeka na trafienie. Bartłomiej Bartłomiej Bakuła, który występował z herbem „Józy” na piersi od sezonu 2013/14 do sezonu 2017/18, zagrał w 6 meczach w IV lidze, bez zdobyczy bramkowej. W przeszłości zespołach młodzieżowych Józefovii grali także Mateusz Kociszewski (w tym sezonie 14 meczów i 2 gole w IV lidze), Jan Wojtasik (12/1) i Maksymilian Bąk (6/0).

JÓZEFOVIA (11. miejsce, 14 punktów)

  • Patryk Przybysz, z pomocą dobrze dysponowanego bloku defensywnego, zachował w tym sezonie 5 czystych kont (tyle samo co Borys Kwiatkowski z drugiej w tabeli Victorii Sulejówek). Więcej czystych kont zachował tylko bramkarz liderującej Ząbkovii - Mateusz Matracki, który nie puścił gola w 6 spotkaniach.
  • W kadrze Józefovii znajdziemy dwóch zawodników z karczewską przeszłością. Karol Kopeć przywdziewał barwy Mazura w sezonach 2004/05, 2005/06 i 2006/07. Wychowankiem Mazura jest Mariusz Boniec, który występował w Karczewie do 2011 roku.
  • W ostatnich 10 latach józefowianie rozegrali 10 wyjazdowych spotkań z ekipami z powiatu otwockiego. W 6 meczach „Józa” schodziła z boiska zwycięska, raz dzieliła się punktami, a w 3 przypadkach musiała uznać wyższość lokalnych rywali.

  • Dopiero po raz czwarty w historii Józefovia zmierzy się w ligowym pojedynku z Mazurem. W sezonie 1975/76 oba zespoły rywalizowały w rozgrywkach A klasy. Wówczas w Karczewie Mazur wygrał 2:1, a w Józefowie padł remis 2:2. Z kolei w poprzednim sezonie Józefovia zremisowała 1:1 na stadionie im. Mariana Olszewskiego w Karczewie. Na bramkę Mateusza Pielaka z karnego wyrównującym trafieniem dla „Józy” odpowiedział Filip Prochowski.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:
IV liga, Sezon 2019/20
Mazur Karczew 1-1 Józefovia

WSPIERAJĄ NAS:

SPONSORZY
DARCZYŃCA
PARTNER TECHNICZNY
PARTNER SPORTOWY
PARTNERZY