WLO: Józefovia kończy sezon zwycięstwami i utrzymaniem

W emocjonującym meczu kończącym sezon, Józefovia zdołała pokonać PKS Radość 3:2. Początek spotkania był zdecydowanie pod kontrolą gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 2:0. Bramki zdobyli Marcin Makulec (2) oraz Daniel Pijanowski. Po przerwie jednak goście z Radości ruszyli do ataku, wykorzystując błędy obrony Józefovii i wyrównali wynik na 2:2. Na szczęście, w końcówce spotkania Marcin Makulec ponownie wpisał się na listę strzelców, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo i bardzo ważne trzy punkty. Tym samym PKS Radość została zdegradowana do II ligi.

JÓZEFOVIA 3:2 PKS RADOŚĆ

BRAMKI: Marcin Makulec x2, Daniel Pijanowski

Decydujące starcie o utrzymanie w I lidze pomiędzy Józefovią a Hutnikiem Warszawa zapowiadało się niezwykle interesująco. Gospodarze potrzebowali zwycięstwa, by zapewnić sobie pewne utrzymanie, remis dawał nadzieję, ale zależną od wyników innych meczów, a porażka oznaczała degradację. Pierwsza połowa była pełna napięcia. Goście prowadzili grę, ale Józefovia groźnie kontratakowała. W 17. minucie Hutnik objął prowadzenie po długim podaniu i wyjściu napastnika sam na sam z bramkarzem. Dziesięć minut później Daniel Pijanowski wyrównał po zespołowej akcji. Niestety, tuż przed przerwą Hutnik zdobył tzw. "bramkę do szatni" i prowadził 2:1.

Druga połowa to ofensywna gra gospodarzy. Dzięki agresywnej grze w środku pola i skutecznym akcjom ofensywnym, Józefovia zdołała odwrócić losy meczu. Bramki zdobyli Daniel Pijanowski, Robert Rokicki, Ryszard Czernicki oraz Marcin Makulec. Mimo wyrównania na 3:3 przez Hutnik, końcówka należała do Józefovii, która strzeliła dwie decydujące bramki i wygrała 5:3.To arcyważne zwycięstwo zapewniło Józefovii utrzymanie w I lidze, a cały zespół zasłużył na ogromne brawa za walkę i wiarę w końcowy sukces przez cały sezon. Kolejne spotkania w najwyższej lidze oldbojów już we wrześniu.

JÓZEFOVIA 5:3 HUTNIK WARSZAWA

BRAMKI: Daniel Pijanowski x2, Robert Rokicki, Ryszard Czernicki, Marcin Makulec