Relacja z I Memoriału Marka Rowickiego

Osiem drużyn wzięło udział w pierwszej edycji Memoriału Trenera Marka Rowickiego, zorganizowanego w niedzielę przez jego Przyjaciół, klub Józefovia, ICSiR oraz Miasto Józefów.

W zawodach wystartowały następujące ekipy podzielone na dwie grupy:

GRUPA 1: Młodzi, Matuesz Team, Energetycy, Uniq Fight Club

GRUPA 2: Graliśmy z Markiem, Advit Wiązowna, Policja, Vasco

Drużyny, które w grupie 1 zajęły miejsca czwarte, trzecie, drugie i pierwsze, zmierzyły się ze swoimi odpowiednikami z grupy nr 2.

Na ostatnim stopniu podium stanęła drużyna syna trenera Marka – Matuesza Rowickiego, która w meczu o 3. miejsce pokonała Policję, z składzie której znaleźli się m.in. prezydent Otwocka Jarosław Margielski oraz zastępca komendanta powiatowego w Otwocku Sylwester Winek.

W wielkim finale zagrała drużyna Młodych, złożona z piłkarzy rocznika 2001, oraz Vasco, która zagrała w nowych strojach drugiej drużyny seniorów Józefovii przekazanych w ramach sponsoringu od właściciela firmy, a zarazem byłego prezesa naszego klubu Cezarego Książka. Górą byli zwycięzcy drugiej grupy - Vasco, którzy w decydującym meczu wygrali 3:2. Każda drużyna z rąk prezesa Józefovii Sławomira Falińskiego otrzymała okolicznościowe dyplomy, do zespołów które znalazły się na podium trafiły puchary. 

Klasyfikacja końcowa
1. Vasco
2. Młodzi
3. Mateusz Team
4. Policja
5. Advit Wiązowna
6. Energetycy
7. Uniq Fight Club
8. Graliśmy z Markiem

Skład zwycięzców Vasco:
W górnym rzędzie od lewej: właściciel firmy Vasco - Cezary Książek, Jakub Wolski, Maciej Kruszewski, Marcin Makulec, Damian Politański, Jakub PiotrzkowiczTomasz Głogowski, Damian Dylewski; w dolnym rzędzie: Franek, Antek, Karol Kopeć, Rafał Głąbicki, Jacek Ruciński, Łukasz Poszalski. 

Oprócz emocji sportowych na wszystkich, którzy przybyli na obiekt w Józefowie, czekały inne atrakcje. Na głodnych, nie tylko sportowych emocji, czekały wyroby z grilla. Chętni ochłody mogli skosztować lodów spod szyldu Cukierni Sosenka. Z kolei Uniq Fight Club przekazał na licytację karnet treningowy. Można było także licytować m.in. koszulkę z podpisem zawodnika muay thai i kick-boxingu Radosława Paczuskiego, zestaw kosmetyków firmy Lawendowa Siwianka. Dochód ze stoisk gastronomicznych i licytacji trafił do rodziny ŚP. trenera Marka Rowickiego.
Na wydarzeniu nie zabrakło lokalnych władz. Oprócz grającego Jarosława Margielskiego, przybyli burmistrz Józefowa Marek Banaszek, wiceburmistrz Piotr Gąszcz oraz wójt gminy Wiązowna Janusz Budny.
Pierwsza edycja Memoriału Trenera Marka Rowickiego była bardzo kameralna. W związku z panującą sytuacją epidemiczną, obowiązywały ograniczenia liczby osób na stadionie. Wierzymy jednak, że w kolejnych latach będziemy mogli organizować kolejne edycje memoriału, z większą ilością uczestników i rzeszą kibiców na trybunach, by w szerszym gronie zagrać dla zmarłego w 2019 roku trenera Marka Rowickiego.
foto: Dorota Ognicha i Krystyna Olesińska

WSPIERAJĄ NAS: