Pucharowa gorączka przy Dolnej 19
Stawką starcia pomiędzy Białymi Orłami a Józefovią jest awans do V rundy okręgowego Pucharu Polski. W środowy wieczór o 18:00 obie ekipy zmierzą się na stadionie przy Dolnej 19 w Józefowie. Faworytem spotkania są józefowianie, ale piłkarze z A Klasy bardzo dobrze weszli w sezon, a w poprzedniej rundzie PP wyeliminowali ligowego rywala "Józy".

 BIAŁE ORŁY (4. miejsce w A Klasie)

 • Założony w 2006 roku klub z Białołęki rozgrywa swój pierwszy sezon w ligowych rozgrywkach seniorów. Białym Orłom przyznano miejsce w A klasie za zasługi w szkoleniu młodzieży. Nowy zespół na mapie Warszawy udanie rozpoczął przygodę z seniorską piłką – od wygranych 2:0 z Anprelem Nowa Wies, 3:0 z WKS Rzasnik, lecz w ostatniej kolejce musiał uznać wyższość Huragan II Wołomin (0:2). Białe Orły zajmują 4. miejsce w I grupie warszawskiej A Klasy.
 • Zespół ze stolicy imponująco rozpoczął premierową pucharową przygodę. Białe Orły w II rundzie wyeliminowały aklasowy WKS Rząśnik (5:0), a w kolejnej fazie okręgowego Pucharu Polski pokonały ligowego rywala Józefovii – Madziar Nieporęt 5:1.
 • Trenerem Białych Orłów jest dobrze nam znany Filip Góral. 38-letni szkoleniowiec w latach 2008-2011 i 2012-2016 reprezentował barwy jako piłkarz Józefovii. Góral był również opiekunem juniorskich zespołów klubu znad Świdra. Podczas swojej pracy z józefowską młodzieżą wywalczył w 2015 roku historyczny awans rocznika 2001 do Ekstraligi.
JÓZEFOVIA (6. miejsce w Lidze Okręgowej)
 • Zajmująca 6. miejsce w „okręgówce” Józefovia nie przegrała jeszcze żadnego meczu w bieżącym sezonie. Piłkarze trenera Damiana Politańskiego zwyciężyli 3:2 z Bugiem Wyszków i 4:2 z Wichrem Kobyłka i podzielili się punktami z Legionovią II (0:0). Na początek przygody w Pucharze „Tysiąca Drużyn” józefowianie rozprawili się z aklasowym Borem Regut (7:0).
 • W ostatnich 8 latach Józefovia 8-krotnie mierzyła się w Pucharze Polski z warszawskimi drużynami. Jedynym zespołem ze stolicy, który wyeliminował józefowian był młodzieżowy zespół SMP UKS Bródno w 2016 roku (2:3). W pozostałych spotkaniach zwycięsko wychodziła Józefovia: 3:1 z Polonią, 2:0 z oldbojami Legii, 5:0 z Victorią Zerzeń, 2:0 z Koroną, 10:1 z Błyskawicą, 2:1 z PKS Radość i po karnych z Hutnikiem (3:3 k. 5:4).
 • W miniony weekend do gry po ciężkim urazie kolana powrócił Maciej Żaczek. Skrzydłowy Józefovii wystąpił w pokazowym meczu z Drużyną Gwiazd (w składzie m.in.: Dariusz Dziekanowski, Dariusz Dźwigałą, Tomasz Kłos, Tomasz Hajto, Artur Wichniarek i Maciej Żurawski, a swój powrót okrasił golem. Żaczek musiał czekać 1 rok, 9 miesięcy i 19 dni by ponownie zagrać w barwach Józefovii – po raz ostatni wystąpił w listopadzie 2019 w meczu VI ligi z Wilgą Garwolin.
Dzień wcześniej, we wtorek o 18:30 Józefovia II i Polonia II Warszawa zmierzą się w IV rundzie okręgowego Pucharu Polski. Gospodarze niespodziewanie w poprzedniej rundzie wyeliminowali KS Halinów i tym razem czeka ich równie trudne zadanie. Mecz w Józefowie.

JÓZEFOVIA II (15. miejsce w A Klasie)

 • Przed 5. kolejką rezerwiści są wciąż bez punktów po porażkach z Borem Regut (0:3), Wilgą II Garwolin (2:3), Ząbkovią II Ząbki (0:5) i Promnikiem Łaskarzew (1:2). Jedynym, do tej pory, pozytywnym aspektem aktualnego sezonu było niespodziewane zwycięstwo 1:0 w III rundzie Pucharu Polski z beniaminkiem „okręgówki” KS Halinów.
 • Rezerwiści po raz 3. w XXI wieku zagrają w III rundzie Okręgowego Pucharu Polski. Drugi zespół Józefovii jeszcze nie przebrnął przez tę fazę rozgrywek – w 2013 roku przegrał 0:4 z IV-ligową Wilgą Garwolin, a w 2020 roku odpadł po porażce 1:3 z Sokołem Serock występującym ówcześnie w Lidze Okregowej.
POLONIA II WARSZAWA (10. miejsce w Lidze Okręgowej)
 • Po 3 meczach Polonia II zajmuje 10 miejsce, z dorobkiem 4 punktów na koncie. Na ten bilans punktowy złożyły się remis 2:2 z KS Halinów, porażka 3:4 z KTS Weszlo oraz wygrana 5:0 z PKS Radość. Druga drużyna "Czarnych Koszul" zanim trafiła na józefowian, w poprzedniej rundzie PP pokonała 4:1 z aklasowy LKS Osuchów.
 • W XXI wieku Polonia II 4-krotnie mierzyła się z rezerwami Józefovii (w sezonach 2017/18 i 2018/19). Znad Świdra warszawianie wracali bez kompletu punktów - przegrali 0:8 i zremisowali 2:2. W Warszawie byli jednak górą - pokonali "Józę" 6:1 i 2:1.

 • Po raz ostatni Józefovia II podejmowała rezerwy Polonii w 2018 roku w rozgrywkach A Klasy. Mecz zakończył się remisem 2:2 - na 2 bramki Kacpra Wasilewskiego dla Polonistów, odpowiedział Arkadiusz Przybysz. 

WSPIERAJĄ NAS:

SPONSORZY
DARCZYŃCA
PARTNER TECHNICZNY
PARTNER SPORTOWY
PARTNERZY