Pozostać na zwycięskim kursie
Napędzona dwoma zwycięstwami Józefovia w 7. kolejce Decathlon V Ligi podejmie rezerwy Mazovii Mińsk Mazowiecki. Pierwszy gwizdek zabrzmi w sobotę 24 września o 12:00.

JÓZEFOVIA (10. miejsce, 6 punktów)

• Po 3 porażkach – 0:2 z Podlasiem Sokołów Podlaski, 1:2 z LKS Chlebnia i 1:2 z LKS Promna, Józefovia zanotowała 2 wygrane z rzędu – 5:0 z Żyrardowianką Żyrardów i 4:1 z Jabłonianką Jabłonna Lacka. Zespół znad Świdra zwyciężył 2 razy z rzędu w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim po raz pierwszy od kwietnia 2013 (od 88 meczów w IV i V lidze). Wówczas „Józa” pokonała 4:2 Mazowsze Grójec, a w następnej kolejce 3:0 Wulkan Zakrzew.
  • Józefowianie znacznie lepiej radzą sobie w pierwszych odsłonach meczów. 8 z 11 bramek strzelonych w tym sezonie padło jeszcze przed przerwą. Z kolei 5 z 7 bramek straconych przez Józefovię padło w drugich połowach.
  • Już po 4 ligowych meczach w kadrze Józefovii nie ma zawodnika, który rozegrał komplet minut. Najwięcej czasu na murawie spędził obrońca Mikołaj Adamiak – 400 minut. Wicekapitan Józefovii opuścił jedynie 60 minut w starciu z Żyrardowianką, co było spowodowane kontuzją.
MAZOVIA II MIŃSK MAZOWIECKI (12 miejsce, 5 punktów)
  • Pięć ostatnich spotkań rezerw mińskiej Mazovii zakończyło się następującymi wynikami: 0:1 z Pogonią II Siedlce, 0:0 Żyrardowianką, 1:4 z KS Teresin, 4:0 z Jabłonianką i 0:0 z Milanem Milanówek. Jedyne bezbramkowe remisy w tegorocznej kampanii V ligi padły właśnie w meczach Mazovii II.
  • Tylko 1 bramkę (w 3 meczach) na wyjazdach w tym sezonie zdobyli zawodnicy trenera Wojciecha Cieślickiego, wraz z KS Teresin (4 mecze w delegacji) najmniej w lidze.
  • Drugi zespół Mazovii przegrał zaledwie 2 z 20 ostatnich wyjazdowych ligowych spotkań (0:1 z Wektrą Zbuczyn w poprzednim sezonie siedleckiej LO oraz 0:3 z LKS Promna na inaugurację V ligi). W pozostałych meczach rozgrywanych na obcych obiektach „Maza” zremisowała 2 razy, a aż w 16 przypadkach kończyła mecz zwycięstwem (najwyższa wyjazdowa wygrana - 6:0 z MKS Małkinia).

Relacja i wynik na żywo z meczu Józefovia - Mazovia II Mińsk Mazowiecki na regiowyniki.pl

Na dobre rozpoczęcie ligowego weekendu Józefovia II w piątek 23 września zmierzy się przed własną publicznością z Wisłą Dziecinów. Mecz 6. kolejki ExpressDruk Klasy A rozpocznie się o 20:00.

JÓZEFOVIA II (7. miejsce, 7 punktów)

• Pierwsze 5 spotkań rezerw w A klasie to wygrana 3:2 z Promnikiem Łaskarzew, porażka 3:4 z Olimpią Warszawa, wygrana 2:0 z AKS Zły Warszawa, porażka 1:3 z Mazurem II Karczew i remis 3:3 z Vulcanem Wólka Mlądzka.
  • Podział punktów (3:3) w derbach Świdra z Vulcanem jest najwyższym remisem rezerw od czerwca 2021. Wówczas „Dwójka” zanotowała identyczny rezultat w starciu z… Vulcanem. Z kolei najwyższy remis w XXI wieku padł w czerwcu 2016 roku w meczu z Wisłą Dziecinów. Józefowskie rezerwy zremisowały 4:4, mimo że jeszcze w 80. minucie prowadziły 4:1.
WISŁA DZIECINÓW (5. miejsce, 9. punktów)
  • Wisła po zwycięstwach z imienniczką z Maciejowic (8:0) i Orłem Parysów (3:0) musiała uznać wyższość EsKadry Warszawa (1:4). W kolejnej kolejce ekipa trenera Łukasza Hassa pokonała Deltę Warszawa (3:2), by następnie przegrać z Promnikiem (1:3).
  • 5. sezon między słupkami Wisły Dziecinów rozgrywa bramkarz Patryk Piekarski, znany kibicom znad Świdra z występów w Józefovii w sezonie 2020/21. W bieżących rozgrywkach A klasy rozegrał 3 spotkania.