Porażka z Legionem Warszawa

Bardzo pechowa porażka piłkarzy Józefovii. Początek spotkania jednak należał do gości, którzy nie zamierzali grać defensywnie. Strzał najlepszego strzelca Legionu Sebastiana Wąsowskiego obronił nasz bramkarz. Kolejną groźną sytuacją było dośrodkowanie w pole karne i wydawało się, że przeciwnik musi tylko dostawić nogę do pustej bramki ale jego strzał poszybował wysoko nad bramką. Nasza drużyna miała idealną okazję na zdobycie bramki ale Maciek Napieraj nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Legion przeprowadził groźną kontrę i strzał z głowy z bliska instynktownie obronił Tomek Malczewski. Tuż przed końcem pierwszej połowy goście stworzyli dobrą akcję, po której Sebastian Wąsowski idealnie znalazł się w polu karnym i posłał piłkę w długi róg. Do przerwy 0:1.

W drugiej części spotkania przeważał nasz zespół. Okazji do strzelenia goli było mnóstwo ale brakowało wykończenia. Ta sztuka udała się jednak po trafieniu samobójczym obrońcy Legionu, którego naciskał przy dośrodkowaniu Robert Rokicki. Wydawało się, że zepchnięty do obrony Legion straci kolejną bramkę. Strzały Maćka Napieraja, Łukasza Poszalskiego, Roberta Auguścińskiego były bliskie objęcia prowadzenia. Najlepszą okazję miał Robert Rokicki po dobrym dośrodkowaniu ale nie czysto trafił piłkę głową. Piłkarze Legionu jak tworzyli sobie sytuacje to były to prawie 100% okazje. Dwie takie sytuacje zmarnowali podopieczni trenera Jana Karasia. Najpierw podobnie jak w pierwszej połowie zawodnik Legionu miał czystą pozycję ale źle dostawił nogę a w drugiej sytuacji uratował nas bramkarz.

Im bliżej było końca spotkania tym bardziej wydawało się, że to nasz zespół pokusi się o 3 punkty w tym meczu.

O przegranej zadecydował rzut rożny... Piłkę na dalszy słupek wrzucił Sebastian Wąsowski, tam głową piłkarz Legionu zgrał w pole bramkowe a jego kolega bez problemów skierował ją głową do bramki. Po raz kolejny Józefovia trafi punkty przez rzut rożny i przegrywa jedną bramką. Tak było z Gromem Warszawa (2:3) oraz Dębem Wieliszew (0:1).

Dalej czekamy na pierwszą wygraną Józefovii na boisku (nie licząc walkowera z ŁKS Łochów). W środę nasi piłkarze zagrają w ramach okręgowego Pucharu Polski z Borem Regut a za tydzień z Wilgą II Garwolin. Oba spotkania zostaną rozegrane na wyjazdach.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 1:2 (0:1) LEGION WARSZAWA

BRAMKI: samobój 60' - Wąsowski 35', Wilczewski 89'

SKŁAD: Malczewski - Wróblewski (61' Wadowski), Poszalski, Rosłonek, Ostrzyżek - Czapkowski, Rokicki, Krupiński. Napieraj, Skwarek (70' Auguściński) - Uznański