Krok w tył z Naprzodem

Po środowej porażce 0:2 z Białymi Orłami w Pucharze Polski, Józefovia w identycznych rozmiarach uległa Naprzodowi Stare Babice w meczu 5. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Jakub Stępień i Dariusz Piwowarek.

Trener Damian Politański dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie, względem ostatniego ligowego meczu z Wichrem Kobyłka. Do pierwszego składu powrócił Robert Rokicki, który ponownie przywdział opaskę kapitana.

Po gościach ze Starych Babic nie było widać, że w 4 meczach tego sezonu zdobyli tylko punkt. Naprzód potrzebował 12 minut, aby objąć prowadzenie w Józefowie. Akcję prawą stroną, płaskim strzałem zza pola karnego sfinalizował Jakub Stępień. Zasłonięty Patryk Przybysz nie sięgnął piłki.  Józefovia mogła odpowiedzieć 4 minuty później po stałym fragmencie gry. Dobrze zagrana piłka z rzutu wolnego musnęła głowę jednego z piłkarzy w polu karnym, a na linii bramkowej skutecznie interweniował ukraiński golkiper Naprzodu - Pawło Myronow.  W 20. minucie józefowianie byli bliscy straty bramki na 0:2, po tym jak w polu karnym Patryka Gregorczuka zaczepił Mikołaj Adamiak. Arbiter podyktował „wapno”, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki podszedł Daniel Umański. Na wysokości zadania stanął jednak Przybysz, który wyczuł intencje strzelającego.  Wartym odnotowania jest także strzał Józefovii z 34. minuty. Mateusz Trąbiński odegrał do Tobiasza Filochowskiego, ale jego uderzenie po ziemi pewnie wyłapał Myronow. Jeszcze przed przerwą zadrżały serca józefowskich kibiców, po tym jak w 39. minucie „centrostrzał” Rafała Kalbarczyka przefrunął w odległości kilku centymetrów od słupka bramki Przybysza.

W drugiej połowie gra się ożywiła, były nawet chwile, kiedy przenosiliśmy się od bramki do bramki. Na nieszczęście podopiecznych trenera Damiana Politańskiego w drugą część spotkania ponownie lepiej weszli przyjezdni. W 54. minucie w obrębie pola karnego Trąbiński zahaczył o nogę rywala i doprowadził do jego upadku. Sytuacja nie umknęła uwadze sędziego, który po raz kolejny odgwizdał rzut karny dla Naprzodu. Tym razem wykonawcą był Dariusz Piwowarek, który zmylił bramkarza Józefovii – 0:2.  Goście stwarzali bardziej klarowne sytuacje do miejscowych, przykładem może być strzał Umińskiego z 60. minuty. Strzał posłany zza „szesnastki” minął jednak celu.  Minuty upływały, a zespół znad Świdra nie potrafił złapać kontaktu. Kolejne okazje wypracowywał sobie jednak Naprzód. Strzelali Stępień i Filip Pamięta, ale w obu przypadkach dwa razy skutecznie odbił bramkarz Józefovii. W 79. minucie po raz kolejny na posterunku był Przybysz, który w sytuacji sam na sam zablokował akcję Gregorczuka lewą stroną pola karnego. Jeszcze w końcówce spotkania, w poszukiwaniu kontaktowej bramki byli józefowianie, ale albo brakowało szczęścia, albo ataki skutecznie rozbijali piłkarze Naprzodu. Najpierw dobrze piłkę na boczną siatkę sparował golkiper ze Starych Babic, a następnie składną akcję Józefovii strzałem zakończył Filochowski. Dobrą interwencją popisał się obrońca. Do końca Naprzód kontrolował przebieg meczu i goście zainkasowali swój pierwszy komplet punktów.

Historia zatoczyła koło. Naprzód Stare Babice przerwał serię 8 domowych meczów Józefovii w „okręgówce”. Ostatnim zespołem z Klasy Okręgowej, który w wywiózł 3 punkty z Józefowa jest... Naprzód, który w sezonie 2018/19 wygrał nad Świdrem 4:2. Wierzymy, że podobnie jak 3 lata temu, Józefovia po zimnym prysznicu od rywali ze Starych Babic, „wykręci” równie korzystną serię.

W najbliższej kolejce Football Masters Ligi Okręgowej „Józa” uda się do Karczewa na derbowe spotkanie z Mazurem II Karczew. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 19 września o godz. 14:00. Józefovio, jesteśmy z Tobą!

JÓZEFOVIA 0:2 (0:1) NAPRZÓD STARE BABICE

BRAMKI: Stępień 12', Piwowarek 54'

SKŁAD: Przybysz - Piotrzkowicz (72' Żaczek), Adamiak (ż), Ognicha (ż), Gapczyński - Filochowski (ż), Zęgota, Rokicki, Macioszek (62' Jacquet), Makulec (62' Blechman) - Trąbiński (72' Rowicki)

TRENER: Politański

* W 20. minucie Daniel Umański (Naprzód) nie wykorzystał rzutu karnego.