Komunikat Zarządu MLKS Józefovia

Dla wszystkich Członków Naszego Stowarzyszenia oraz Miłośników, Kibiców, Zawodników, Sztabu trenerskiego, Rodziców, Sympatyków i Mieszkańców Gminy i Miasta Józefów.

Szanowni Państwo,

Przed nami wyzwania realizacji celów sportowych i rozwojowych naszego Klubu w sezonie 2014/2015. Jednym z kluczowych warunków koniecznych do ich realizacji jest stabilna sytuacja finansowa naszego Stowarzyszenia. Jest to już druga kadencja, podczas której Zarząd MLKS Józefovia walczy o utrzymanie płynności i spłatę zobowiązań finansowych powstałych w ubiegłych latach. Każde działanie to nieustanna walka o zabezpieczenie finansowe i wspieranie ich prywatnymi środkami osób zaangażowanych w naszym Klubie.

W 2014 roku udało nam się uzyskać pomoc „de minimis”, dzięki której Urząd Skarbowy rozłożył nam zobowiązania na raty i wstrzymał działania komornicze. Spłaciliśmy również zobowiązania wobec ZUS na kwotę 34 000 zł. Podejmujemy kolejne działania mające na celu stabilizację sytuacji finansowej w naszym Klubie. Najważniejsze z nich to zwrócenie się do Burmistrza oraz Rady Miasta Józefów z prośbą o umorzenie pozostałości długoterminowej pożyczki udzielonej w kwocie 72000 zł oraz udzielenie nowej pożyczki w kwocie 150000 zł, która pomogłaby MLKS Józefovii w spłacie pozostałych zobowiązań i skupieniu się na działalności ukierunkowanej na dalszy, stabilny rozwój naszego Klubu i pracę na rzecz dzieci i młodzieży z naszej Gminy.

Na dzień dzisiejszy niestety nie uzyskaliśmy – pomimo wielu starań – zainteresowania i odpowiedzi w tej kwestii od Władz Naszego miasta. Sytuacja ta stwarza realne niebezpieczeństwo zaistnienia poważnych konsekwencji dla dalszego funkcjonowania Klubu w obecnym kształcie. Ponieważ chcielibyśmy uniknąć radykalnych decyzji, przy jednoczesnym wykorzystaniu zbliżających się wyborów samorządowych, gorąco prosimy o Państwa wsparcie polegające na bardziej wnikliwym zainteresowaniu się programami wyborczymi kandydujących do władz NASZEGO miasta oraz sprawdzeniu ich stosunku do sportu i istnienia naszego Stowarzyszenia.

Prosimy: chodźcie na spotkania z obecnymi radnymi oraz spotykajcie się z nowymi kandydatami do władz miasta Józefów. Naszym wspólnym celem jest wybór takich władz, które w pełni docenią zasadność funkcjonowania Klubu „MLKS Józefovia Józefów” i jego wkład w szerzenie idei sportu i kultury fizycznej w Naszej Gminie; władz które pomogą nam w przyszłości stworzyć najbardziej nowoczesny klub sportowy w naszym województwie, a nawet w całej Polsce; władz, które w pełni wesprą nasz społeczny wysiłek w wypełnianiu MISJI kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży w oparciu o uniwersalne wartości.

O naszych dalszych działaniach i postępach będziemy Was informować.

Zarząd MLKS Józefovia

jozefovia.com.pl