Józefovia za burtą Pucharu Polski

Józefovia przegrała 0:2 z Białymi Orłami i na etapie IV rundy żegna się z rozgrywkami Pucharu Polski.

Rywal zaskoczył józefowian w 16. minucie spotkania. Piłkarz formalnych gospodarzy uderzył z woleja zza linii pola karnego. Hubert Herdzik wyciągnął się jak struna, ale nie zdołał sięgnąć piłki lecącej tuż przy słupku.

W drugiej połowie Józefovia zdominowała przeciwnika, który w drugiej połowie przeprowadził jedną zabójczą akcję. Bramkarz Białych Orłów wybił futbolówkę z własnej szesnastki wprost do nabiegającego skrzydłowego. Dobre przyjęcie piłkarza z Warszawy pozwoliło wbiec w pole karne i ustalił wynik na 2:0 w sytuacji sam na sam z Herdzikiem. Józefowianie wypracowali sobie wiele sytuacji w drugiej połowie, ale albo dobrze spisywał się bramkarz, albo gości ratował słupek, jak w przypadku centrostrzału Tobiasza Filochowskiego.

Zespół znad Świdra już po drugim meczu żegna się z Pucharem Polski. Zespołowi trenera Damiana Politańskiego pozostało skupienie się na lidze. W najbliższą sobotę 11 września o 12:00 Józefovia podejmie Naprzód Stare Babice. Niech sportowa złość po odpadnięciu z pucharowych rozgrywek przekuje się na komplet punktów!

BIAŁE ORŁY WARSZAWA 2:0 (1:0) JÓZEFOVIA

SKŁAD: Herdzik - Blechman, Adamiak, Ognicha (46' Ślubowski), Gapczyński (84' Żaczek) - Filochowski, Macioszek (46' Rowicki), Zęgota (62' Kopeć), Rokicki (68' Nowowiejski), Makulec (46' Piotrzkowicz) - Dukalski (46' Jacquet)

TRENER: Politański