Akademia: weekend 13-14.02.

Czas na kolejny weekend gier kontrolnych zespołów naszej Akademii. Najbardziej interesująco zapowiada się sobotnie rywalizacje Józefovii 2003 z seniorskim zespołem Boru Regut i mecz rocznika 2008 z Championem Otwock. Z kolei w niedzielę ostrzymy zęby na pojedynek Józefovii 2007 z rówieśnikami z Pruszkowa.

Materiał jest na bieżąco aktualizowany o wyniki.

-------------------------------------------------

Sparing: JÓZEFOVIA 2010 A 3:3 PKS RADOŚĆ 2010 A / sobota 13.02. godz. 9:00 [Józefów, Dolna 19]

TRENER: Robert Rokicki

Sparing: JÓZEFOVIA 2010 B 16:5 PKS RADOŚĆ 2010 B / sobota 13.02. godz. 9:00 [Józefów, Dolna 19]

TRENER: Marek Pietrzak

KOMENTARZ TRENERA: Wiara chłopaków w zwycięstwo i bardzo duża chęć do gry pozwoliła nam na stworzenie bardzo wielu sytuacji pod bramką. Brawa dla całej ekipy.

Sparing: KS LAS 2012 A 4:17 JÓZEFOVIA 2012 A / sobota 13.02. godz. 11:00 [Józefów, Dolna 19]

TRENER: Patryk Majszczyk

Sparing: KS LAS 2012 B 3:10 JÓZEFOVIA 2012 B / sobota 13.02. godz. 12:00 [Józefów, Dolna 19]

Sparing: JÓZEFOVIA 2011 2:7 SPORTING WARSZAWA 2011/ sobota 13.02. godz. 14:30 [Warszawa, Na Uboczu 2]

Sparing: JÓZEFOVIA 2003 4:4 BÓR REGUT (A klasa) / sobota 13.02. godz. 15:00 [Józefów, Dolna 19]

BRAMKI: Piotrowski, Czajka x2, Komorowski

TRENER: Patryk Olszewski

Sparing: JÓZEFOVIA 2008 4:3 CHAMPION OTWOCK 2008 / sobota 13.02. godz. 17:00 [Józefów, Dolna 19]

BRAMKI: Rostkowski x2, Kuzioła, Karp

SKŁAD: Prima Cerai, Grzegrzułka, Maziarz, Kotwiński, Frelek, Ognicha (C) , Kuzioła, Sadowiak, Gigi, Podolski, Błażejczyk, Kłyszewski, Sadowski, Gryzik, Zjawiński, Iwanowski, Zając, Krempa, Karp

TRENER: Łukasz Poszalski

Mecz rozgrywany 3x30 minut.

W pierwszej tercji przewagę ma zespół Józefovii. Chłopaki starają się prowadzić grę, być przy piłce i stwarzać sytuację. Trochę brakuje cierpliwości w rozegraniu piłki. Zawodnicy z Józefowa bardzo chcą udokumentować swoją przewagę zdobyciem bramki, dlatego czasem zbyt szybko szukają trudnych podań, które otworzą drogę do bramki. Z tego biorą się straty piłki. Pomimo tego udaje się im zdobyć 2 bramki. Najpierw "Gigi" urywa się obrońcom na środku boiska i wykańcza rajd precyzyjnym strzałem po ziemii. Druga bramka pada po ładnej zespołowej akcji, na końcu której Kuba Sadowiak wykłada piłkę Mateuszowi Kuziole do tzw. " pustej bramki". Przeciwnik w tej części gry rzadko gości pod bramką gospodarzy. Druga część wygląda bardzo podobnie. Józa ma sporą przewagę. Jej gra wygląda lepiej niż w pierwszej części. Akcje są płynniejsze. Padają 2 następne bramki. Trzecią bramkę dla Józefovii ładnym strzałem z dystansu zdobywa Milan Karp a czwartą dokłada Gigi dobijając uderzenie Milana w słupek. Zawodnicy Championa pomimo wysokiego prowadzenia gospodarzy grają ambitnie i nie rezygnują. Tuż pod koniec 3 tercji jeden z zawodników z Otwocka zostaje sfaulowany w polu karnym Józefovii i sędzia dyktuje rzut karny, który daję Championowi pierwszego gola w meczu. W trzeciej tercji ambitna gra Championa przynosi kolejne 2 bramki. Najpierw po ładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z zawodników z Otwocka wykazuje się sprytem w polu karnym Józy i strzela bramkę na 4:2. Potem błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnia Milan. Napastnik Championa wykorzystuje to bezlitośnie i po przechwycie piłki oddaje mocny strzał, którego nie sięga Szymon Podolski. Mecz kończy się wynikiem 4:3 dla Józefovii.

PLUSY: dobra zespołowa praca w obronie, dobra realizacja założeń trenera, konsekwentne próby budowania akcji w powtarzalny sposób.

MINUSY: Za mało zdecydowania przy interwencjach (brak zdecydowanego ataku na zawodnika przed polem karnym doprowadza do tego, że w polu karnym dochodzi do faulu. Przy drugiej bramce też za wolna reakcja przez co zawodnik dochodzi do strzału), za mało cierpliwości w budowaniu akcji w 1 tercji.

KOMENTARZ TRENERA: Z przekroju całego meczu byliśmy zespołem lepszym, który starał się prowadzić grę i zdominować spotkanie. Przez 2 tercje to było widoczne. W 3 tercji przeciwnik zawalczył bardzo ambitnie o końcowy wynik i ta część należała do nich. Nie doszło by do straty bramek jeśli w pewnych momentach zagralibyśmy trochę bardziej zdecydowanie. Chłopakom po raz kolejny należą się pochwały za realizację zadań, które wspólnie trenujemy w tygodniu. Zespołowa obrona czy też budowanie gry od bramki wyglądały dziś co najmniej dobrze.

ZAWODNIK MECZU: Gigi - 2 bramki zdobyte w meczu. To kolejny bardzo dobry mecz tego zawodnika. Gigi ma w sobie cechy dobrego gracza - warunki fizyczne, dobra technika, koncentracja, ambicja odwaga i inteligencja.

Sparing: JÓZEFOVIA 2007 B 1:7 VICTORIA ZERZEŃ 2007 B / niedziela 14.02. godz. 10:00 [Józefów, Dolna 19]

TRENER: Dominik Dukalski

Sparing: JÓZEFOVIA 2007 A 7:5 ZNICZ PRUSZKÓW 2007 A / niedziela 14.02. godz. 12:00 [Józefów, Dolna 19]

Sparing: JÓZEFOVIA 2009 B 2:7 AP BOBROWIEC 2009 / niedziela 14.02. godz. 14:15 [Józefów, Dolna 19]

TRENER: Mateusz Szymański

Sparing: JÓZEFOVIA 2005/06 6:1 POLONIA WARSZAWA 2004 / niedziela 14.02. godz. 15:30 [Józefów Dolna 19]

BRAMKI: Kosa x2, Składi, Oski, Gołąb, Porek

ASYSTY: Składi x2, Eryk, Franek, Kosa, Porek

TRENER: Dorian Citkowski

--------------------‐----------------------------

Sparing: JÓZEFOVIA 2009 A 2:7 TALENT WARSZAWA 2010 / niedziela 14.02. godz. 19:00 [Józefów, Dolna 19]