Autor:

Roman Kostrzewa

Utworzono:

14.11.2015

W sobotę 14.11.2015 mimo iż była godzina 13:00 pogoda nas nie rozpieszczała.Było bardzo zimno i wiał ostry, nieprzyjemny wiatr. Prawie punktualnie o czasie mecz się rozpoczął, boisko do gry było bardzo ciężkie, sprawiało sporo kłopotów chłopcom aby ci utrzymywali się na nogach. Przez pierwsze 10 minut trwało badanie przeciwnika i płyty boiska. Czasami widzowie mieli takie wrażenie, że nasi chłopcy zmienili dyscyplinę na jazdę figurową na łyżwach. Po tym czasie już nastąpiło powolne ale stopniowe "wyniszczanie" przeciwnika z Targówka. Rozpoczął Aluś po podaniu Grzesia w 10 minucie, po kolejnych dwóch minutach bramkę zdobył dla naszych barw Gumiś a po kwadransie wyczyn kolegów skopiował sam kapitan i było 3:0 dla Drukarza. I tak oto w tym momencie położono kres buńczucznym obietnicom srogiego rewanżu i lekcji futbolu rzekomo udzielanego przez ekipę Targówka naszym zawodnikom. Na 4:0 po pięknym prostopadłym podaniu Oskara podwyższył Kaczka. Tak skończyła się pierwsza połowa meczu. Równo z gwizdkiem nasi zameldowali się w ciepłej szatni aby ogrzać swoje skostniałe kończyny. W przerwie pomocy medycznej potrzebował Aluś - nadciągnął mięsień żebrowy i musiał opuścić boisko. Zaraz po przerwie sprytem strzeleckim godnym mistrza pochwalił się Wesoły lobując bramkarz. Druga część meczu to jednak popis naszego kapitana Grzesia, który dwukrotnie bezpośrednio z rzutu wolnego z około 40 metrów wrzucał piłkę do bramki , bezpośrednio za kołnierz bramkarzowi gospodarzy doprowadzając sztab szkoleniowy Talentu jak i samego golkipera do rozpaczy.. Na koniec po kilku-dziesięciometrowym rajdzie w długi róg bramki oddał ładny strzał Kuba Gonta ustalając wynik meczu na 8:0 dla Drukarza. Po takim meczu a właściwie po dwóch takich meczach na dłuższy czas nazwa naszego klubu będzie wywoływała złość i jeszcze większą agresję u dzisiejszych przeciwników. No ale cóż może zdziałać ekipa, która została w tak oczywisty sposób pozbawiona wszelkich złudzeń w temacie swojej wielkości i siły. Straszyć na facebooku a straszyć na boisku to już dwie różne sprawy.