Wygrana na zakończenie rundy

Było to trudne spotkanie dla naszych graczy. Piłkarze Sokoła Serock zagrażali naszej bramce w pierwszej połowie licznymi strzałami z daleka ale na szczęście obok bramki. Co nie udało się gościom wyszło Rafałowi Wargockiemu, który zdecydował się na strzał z 30 metrów a piłka po odbiciu się od poprzeczki i ziemi wpadła do bramki.

Do przerwy mecz był wyrównany ale to Józefovia prowadziła.

W drugiej części gry bardzo szybko udało się podwyższyć rezultat, Po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Michał Orowiecki, który głową umieścił piłkę w bramce. Była to trzecia okazja naszego obrońcy w tym meczu po rzucie rożnym i jak mówi stare przysłowie ,,do trzech razy sztuka''.

Józefovia szukała kolejnych okazji na zdobycie bramki ale brakowało szczęścia.

Piłkarze Sokoła Serock również mieli szansę na strzelenie bramki kontaktowej ale doskonałą interwencją popisał się w sytuacji sam na sam Tomasz Malczewski, który wyskoczył do przeciwnika a'la Manuel Neuer i strzałem w głowę obronił strzał.

Goście zagrażali również po rzutach wolnych ale bezskutecznie.

Dobrą interwencją na granicy pola karnego popisał się nasz bramkarz kasując sytuację dla Sokoła Serock odważnym wyjściem z woleja wybijając piłkę.

W końcówce meczu po zamieszaniu w polu karnym, żadnemu z naszych zawodników nie udało się wybić piłki, z czego skorzystał przeciwnik i z kilku metrów zdobył bramkę.

Nasi zawodnicy próbowali utrzymać wynik do końca meczu.

W doliczonym czasie gry, nasza drużyna stworzyła sobie groźną akcję na skrzydle i zamiast grać na czas i przytrzymać piłkę, zdecydowała się zaatakować. Piłkarze Sokoła odzyskali piłkę i ruszyli z kontrą. Całą akcję faulem przerwał jeden z naszych obrońców a piłkę na 20 metrze ustawił piłkarz Serocka. Arbiter poinformował wszystkich, że jest to ostatnia akcja meczu. Na nasze szczęście strzał z rzutu wolnego minął bramkę i sędzia zgodnie z obietnicą zakończył spotkanie.

Dzięki zwycięstwu nasza drużyna awansowała na 7 miejsce w tabeli i w lepszych humorach będzie przygotowywać się do rundy rewanżowej.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 2:1 (1:0) SOKÓŁ SEROCK

BRAMKI: Wargocki 30', Orowiecki 55' - 83'

SKŁAD: Malczewski - Wróblewski, Rychlica, Orowiecki, Ostrzyżek - Wojda - Drożdź (88' Poszalski), Czapkowski (55' Napieraj), Krupiński, Uznański - Wargocki (80' Kozłowski)

foto #1: Marcin Suliga (Tygodnik Regionalny)

fotki #2-5: Marcin Sędek (Linia Otwocka)