Trener Józefovii medalistą Mistrzostw Polski

Turniej rozgrywany jako część XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, odbywał się w dniach od 29 czerwca do 4 lipca. Zawodnicy z rocznika 1999 rywalizowali o Puchar im. Kazimierza Deyny.

W turnieju brał udział bramkarz Józefovii Damian Politański, który pełni funkcję trenera bramkarzy w Kadrze Mazowsza.
Podopieczni trenera Sebastiana Rybaka najpierw wygrali z Podkarpackim ZPN 2:0, ponieśli porażkę z Wielkopolskim ZPN 0:1 i bezbramkowo zremisowali z kadrą Lubuskiego ZPN.
Dzięki uzyskanym wynikom w minioną sobotę zespół rywalizował o trzecie miejsce z reprezentacją Śląska. Ekipa z Mazowsza wygrała zdecydowanie 4:0.

1. Jaka była Twoja rola w reprezentacji Mazowsza i jak wyglądały przygotowania do Mistrzostw Polski?

Damian Politański: W reprezentacji pracowałem jako trener bramkarzy, jest to funkcja, którą w przyszłości bardzo chciałbym pełnić w piłce seniorskiej na najwyższy poziomie. Aby wystąpić w turnieju finałowym w Nowym Sączu wsrod 8 najlepszych województw w kraju, musieliśmy najpierw przejść przez eliminacje. Na przestrzeni całego sezonu 2014/2015 spotykaliśmy się najpierw na konsultacjach selekcyjnych następnie na meczach eliminacyjnych. Oprócz nas w grupie mieliśmy reprezentacje Łódzkiego ZPN, Podlaskiego ZPN oraz Warminśko-mazurskiego ZPN z którymi rozegraliśmy mecze u siebie i rewanże. Z grupy wyszliśmy wraz z Łódzkim. Tydzień przed mistrzostwami wyjechaliśmy na zgrupowanie do Myślenic na którym trenowaliśmy 2 razy dziennie, na zajeciach zajmowaliśmy się głównie taktyka.

2. Czy jesteś zadowolony z brązowego medalu?

D.P: Wyznaje zasadę ze wygrany jest tylko ten kto zdobył złoty medal, tak więc bez wątpienia pozostaje duży niedosyt zwłaszcza ze przystępowaliśmy do Mistrzostw jako obrońca tytułu z przed roku. Na mistrzostwach przegraliśmy po wyrównanym meczu tylko z reprezentacją Wielkopolski 0:1 która później sięgnęła po złoty medal pokonując w finale Łódzkie 3:0. My w meczu o 3 miejsce rozbiliśmy Śląsk 4:0 co również dowodzi o sile naszej drużyny. Przed laty jako zawodnik Śląskiego ZPN dwukrotnie zdobyłem srebrny medal i na te mistrzostwa jechałam z nadzieją ze jako trener w końcu sięgnę po upragnione złoto. Wszystko jednak przede mną, mistrzostwa traktuje jako kolejne cenne doświadczenie.

3. Jakbyś porównał zawodników z reprezentacji do tych z którymi pracujesz na co dzień w Józefowie?

D.P: Ciężko tu o porównania. Może najlepszym wyznacznikiem będzie jak powiem ze kilku z chłopaków z którymi byłem na mistrzostwach regularnie występuje w Reprezentacji Polski. Większość z chłopaków w swoich klubach jest na kontraktach. Kilka dni po mistrzostwach nasz kapitan Adam Chrzanowski podpisał profesjonalny kontrakt z Lechią Gdańsk. Co do bramkarzy kilka dni przed naszym wyjazdem na zgrupowanie kontrakt z Bayerem Leverkusen podpisał Tomek Kucz. Bramkarzami którzy pojechali z nami byli kolejno Radek Majecki z Legii , Janek Śmigielski ze Znicza Pruszków i Marcin Bułka z Escoli. Każdy z nich ma wielką szansę na karierę piłkarską.