Relacja z Pikniku na zakończenie wakacji

W niedzielę 10 września mieszkańcy naszego miasta mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, które jednocześnie upamiętniło bohaterskich żołnierzy Armii Krajowej.

Nim rozpoczęły się piłkarskie emocji, pierwszym punktem programu pikniku było uroczyste nadanie Miejskim Terenom-Sportowo Rekreacyjnym imienia Armii Krajowej. To historyczne wydarzenie miało na celu upamiętnienie bohaterskich działań i poświęcenia członków Armii Krajowej, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Pamiątkową tablicę odsłonili (od lewej) dyrektor ICSiR Tomasz Cymerman, prezes Józefovii Sławomir Faliński, pomysłodawca i inicjator nadania obiektom patrona Armii Krajowej - Szymon Ruman oraz wiceburmistrz Piotr Gąszcz, .

Następnie rozpoczął się emocjonujący piłkarski turniej "Roczników trochę starszych", w którym udział wzięły drużyny składające się z rodziców zawodników klubowej akademii. Rywalizacja była zacięta, a uczestnicy dawali z siebie wszystko, aby zdobyć prestiżowe miejsca na podium. Po zaciętych pojedynkach klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

1. miejsce – drużyna 2009
2. miejsce – drużyna 2008
3. miejsce – drużyna 2007
4. miejsce – drużyna 2016/18
5. miejsce – drużyna 2012/15

Dodatkowo, wyróżniono także najlepszych zawodników:

Najlepszy zawodnik – Paweł Kuzioła (2008)
Najlepszy strzelec – Karol Andrzejewski (2012/15)
Najlepszy bramkarz – Zbigniew Kata (2008)

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali zasłużone medale, a trzy najlepsze drużyny dodatkowo nagrodzono pucharami i voucherami do sklepu sportowego. Zawodnicy, którzy otrzymali nagrody indywidualne, dumnie przechowują teraz swoje statuetki.

Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano strefę zabaw sportowo-rekreacyjnych, gdzie dzieci miały okazję przetestować swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych, od koszykówki po piłkę nożną. Tor przeszkód cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Najmłodsi mogli bawić się na dmuchanym placu zabaw.

Nie zabrakło także zajęć pokazowych piłkarskiego przedszkola naszej akademii, które prowadzili trenerzy Mateusz Szymański i Szymon Ślubowski.

Dla miłośników historii przygotowany został namiot, w którym można było zobaczyć broń i mundury z czasów Armii Krajowej.

Na stoiskach z ciastami oraz gadżetami klubowymi każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Atmosfera pikniku była pełna radości, wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji. To była wspaniała okazja do integracji całej społeczności lokalnej i podkreślenia wartości patriotycznych i historycznych.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

WSPIERAJĄ NAS:

MECENASOWIE SPORTU
SPONSORZY
SPONSOR GŁÓWNY AKADEMII MLKS JÓZEFOVIA
PARTNER TECHNICZNY
PARTNER SPORTOWY
PARTNERZY