Porażka z ŁKS Łochów [VIDEO]

Józefovia przegrała mecz, którego nie wolno było przegrać. Remis w tym spotkaniu dawał utrzymanie, niestety stało się inaczej.

Drużyna ŁKS Łochów odniosła pierwsze zwycięstwo w tej rundzie, grając w jedenastu bez zmienników oraz z dwoma bramkarzami w składzie (jeden w ataku).

Nasza drużyna w pierwszej połowie miała dwie doskonałe okazje, najpierw Tomek Kozłowski w polu bramkowym przyjmował piłkę ale obrońcy zdołali interweniować, później Daniel Trzepałka przełożył dobrym zwodem obrońcę i mając tylko bramkarza posłał piłkę z kilku metrów ponad bramką. Goście też atakowali i stwarzali groźne sytuacje. W 30 minucie Maciek Niemczyk zablokował strzał piłkarza z Łochowa i musiał po tej interwencji opuścić boisko z powodu kontuzji. W tej rundzie nasza drużyna straciła kilku obrońców m.in Łukasza Rychlicę oraz po ostatnim meczu w Serocku Michała Orowieckiego i Karola Ostrzyżka. Do końca pierwszej części gry toczył się wyrównany mecz, goście wielokrotnie zagrażali też po rzutach rożnych.

W drugiej połowie zaczął się dramat. Piłkarze ŁKS wykonywali dwa rzuty wolne w krótkim odstępie czasu z 16 metrów, za pierwszym razem trafili w mur ale przy drugim rzucie wolnym zawodnika z Łochowa uderzył piłkę w okienko.

5 minut później z boiska wyleciał za drugą żołtą kartkę Krzysiek Czapkowski i nasza drużyna grała w dzisięciu.

W 70 minucie stała się tragedia.... jako ostatni obrońca Bartek Jachowicz-Wróblewski stracił piłkę i zawodnik ŁKSu pobiegł w stronę bramki będąc sam na sam z naszym bramkarzem, precyzyjną podcinką zdobył drugiego gola (grający w polu bramkarz!).

Nadzieja została przywrócona na kwadrans przed końcem spotkania po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Maćka Napieraja. Od tego momentu atakowała tylko nasza drużyna. Było wiele dośrodkowań ale strzały głową były za lekkie na bramkarza z Łochowa. Najlepszą okazję zmarnował Rafał Drożdż w doliczonym czasie gry nie trafiając czysto w piłkę.

Po meczu zawodnicy nasłuchiwali jeszcze informacji z meczu Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Vulcan Wólka Mlądzka ale wygrali piłkarze Świtu 2:1 co oznacza, że przeskoczyli w tabeli nasz zespół.

Co dalej z Józefovią? Teoretycznie spadają 4 drużyny ale jest jeszcze cień szansy na utrzymanie, ponieważ w wyższych ligach nie zgłosiły chęci gry Okęcie Warszawa oraz GKP Targówek. Czy nasza drużyna się utrzyma, czy trzeba będzie rozegrać baraż dowiemy się prawdopodobnie pod koniec czerwca...

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 1:2 (0:0) ŁKS ŁOCHÓW

BRAMKI: Napieraj 75' - (k) - 60', 70'

SKŁAD: Malczewski - Wróblewski, Poszalski, M.Niemczyk (30' Bakuła), Czapkowski* - Wojda, Kozłowski - Trzepałka (80' Auguściński), Napieraj, Wargocki (65' P.Niemczyk) - Drożdż

* w 65' Krzysiek Czapkowski opuścił boisko po drugiej żółtej kartce

Zdjęcie: Marcin Suliga / Linia Otwocka