Porażka z Bobrem Tłuszcz

Józefovia rozpoczęła spotkanie bez kilku podstawowych zawodników jak Maciek Napieraj, Patryk Bieńkowski czy najlepszy strzelec naszej drużyny Adam Krupiński.

Szansę gry otrzymało dwóch zawodników, którzy dobrze spisywali się w zespole rezerw Marat Babaev oraz Rafał Drożdż.

W ataku zagrał Rafał Wargocki, który jeszcze sezon temu występował na boku obrony.

Początek spotkania był bardzo wyrównany.

Niestety to goście lepiej rozpoczęli mecz. Najpierw strzał z daleka z trudem sparował nasz bramkarz. Następnie rzut rożny, który jak się wydawało nie wyszedł zawodnikom Bobra, ponieważ piłka wylądowała na drugiej stronie boiska. Do piłki jednak doszedł przeciwnik, który przełożył naszego obrońcę i dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył napastnik rywali i strzałem z głowy dał prowadzenie.

Odpowiedź naszego zespołu była błyskawiczna. Już kilka minut później po przechwycie Marat Babaev zdecydował się na indywidualną akcję kończąc ją strzałem z 25 metrów i po błędzie bramkarza doprowadził do remisu.

Idealną okazję na zdobycie bramki miał również debiutant Rafał Drożdż ale jego strzał obronił bramkarz.

Także rywale szukali swoich sytuacji i po akcji skrzydłem jeden ze strzałów wylądował na słupku.

Tuż przed przerwą do piłki zagranej na skrzydle dopadł pomocnik Bobra, który podał po ziemi w pole karne a tam napastnik strzałem z pierwszej piłki przymierzył pod poprzeczkę zdobywając drugiego gola.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie po godzinie gry na boisku pojawił się Kazik Grotte.

Nasza drużyna próbowała doprowadzić do remisu i miała kilka okazji. Strzał Krzyśka Czapkowskiego z 25 metrów obronił bramkarz a kilkanaście minut później ponownie golkiper przyjezdnych okazał się lepszy parując strzał naszego pomocnika z rzutu wolnego nad poprzeczką.

W kilku sytuacjach po dośrodkowaniach zabrakło dostawienia nogi, piłka przelatywała przez pole bramkowe gości.

Rywale też kilka razy zagrozili posyłając piłkę tuż obok słupka.

W końcówce meczu napór naszej drużyny rósł a dodatkowo po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić piłkarz z Tłuszcza.

Niestety nie udało się wyrównać mimo licznych ataków.

Kolejna porażka stała się faktem ale po dużej walce, którą po meczu docenili kibice z Józefowa.

Józefovia rozegra jeszcze dwa mecze. Najpierw 8 listopada w Łochowie a rundę zakończy przełożony mecz z Sokołem Serock 15 listopada.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 1:2 (1:2) BÓBR TŁUSZCZ

BRAMKI: Babaev 30' - 25', 40'

SKŁAD: Malczewski - Wróblewski, Poszalski, Rychlica, Ostrzyżek - Wojda - Drożdż (60' Grotte), Czapkowski, Uznański, Babaev - Wargocki

autor: trex86

foto: Marcin Suliga / Tygodnik Regionalny