Falstart

Niestety inauguracja sezonu okazała się falstartem dla piłkarzy trenera Łukasz Poszalskiego.

Początek meczu był bardzo wyrównany jednak to lepsze okazje do zdobycia bramki mieli zawodnicy gości. Najlepszą szansę piłkarze trenera Balińskiego mieli po kontrowersyjnym rzucie karnym. Do piłki podszedł Mariusz Boniec ale jego strzał doskonale obronił Tomasz Malczewski. Kilkadziesiąt minut później arbiter ponownie wskazał na wapno. Tym razem do piłki podszedł najlepszy strzelec Vulcanu - Marcin Raszka, który mocnym strzałem z ,,jedenastki'' nie dał szans bramkarzowi Józefovii. Po zdobytej bramce coraz śmielej atakowali goście lecz bez rezultatu. W doliczonym czasie pierwszej połowy nie udało się przeciąć piłki żadnemu zawodnikowi Józefovii, do której dopadł Marcin Raszka i precyzyjnym strzałem w ogromnym zamieszaniu strzelił w jedyną wolną przestrzeń i piłka wpadła do bramki.

W drugiej połowie Vulcan zagrał bardzo wysoko w obronie, łapiąc prawie za każdym razem naszych zawodników na pozycji spalonej.

Trzeci gol padł po rzucie wolnym i po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki skierował wychowanek Józefovii, obecnie obrońca Vulcanu - Michał Grabowski.

Jeszcze goście mieli kilka okazji do zdobycia bramki po groźnych dośrodkowaniach. Najlepszą sytuację zmarnował Kamil Konowrocki oraz jeden z jego kolegów, którego strzał z bramki wybił nogą bramkarz Józefovii.

Józefovia miała jedną sytuację po której przy odrobinie szczęścia powinna być bramka ale z linii bramkowej piłkę wybronił bramkarz Arkadiusz Kałowski.

W zespole Józefovii brakowało m.in Adama Krupińskiego, Damiana Politańskiego, Mateusza Szymańskiego,kontuzjowanego Maćka Napieraja oraz kilku innych zawodników. Nie wiadomo też czy w barwach ,,Józy'' będą dalej grać Rafał Wargocki oraz Bartosz Jachowicz-Wróblewski.

Kibice na pewno zauważyli, że szansę gry otrzymali zawodnicy, którzy w zeszłym sezonie reprezentowali rezerwy Józefovii w A klasie. W meczu wystąpili: powracający, bo bardzo ciężkiej kontuzji nogi Kazik Grotte oraz z niedoleczonym kolanem bramkarz Tomek Malczewski.

W najbliższą środę odbędzie się II kolejka ligi okręgowej a piłkarze Józefovii zagrają na wyjeździe z rezerwami II ligowej Legionovii.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 0:3 (0:2) VULCAN WÓLKA MLĄDZKA

BRAMKI: Marcin Raszka 30'-(k), 45+2', Grabowski 65'

SKŁAD: Malczewski - Ostrzyżek (Włoda), Poszalski, M.Niemczyk, Skwara (Goszczyński) - Zwierz - P.Niemczyk, Bieńkowski (Jabłoński), Czapkowski, Grotte (Bakuła) - Trzaskowski

Autor: trex86

Zdjęcie: Marcin Sędek / Linia Otwocka