Co dalej z Józefovią?

Jak dowiedzieliśmy się z różnych źródeł pozostaje jeszcze szansa na utrzymanie w Lidze Okręgowej.

Według portalu newsypilkanamazowszu.blogspot.pljeśli jeden z zespołów walczących o awans do IV ligi wygra baraż, wówczas zespoły z miejsc 13 zagrają między sobą o utrzymanie (Józefovia i Naprzód Brwinów). Jeśli wygrają obydwaj (Drukarz i UKS Łady), wówczas obydwa zespoły z 13 miejsc utrzymają się.

Będzie to aktualne tylko i wyłącznie, jeśli GKP Targówek (klub wycofał się z III ligi przed rundą wiosenną) nie zdecyduje się przystąpić do rozgrywek w Lidze Okręgowej. W innym przypadku możliwy jest bowiem nawet baraż między 12 zespołami o utrzymanie (by zwolnić miejsce dla GKP) - jeśli obydwie drużyny walczące o IV ligę nie wywalczą awansu. Z informacji od zawodników GKP oraz MZPN wynika, że klub zagra w A klasie.

Dostaliśmy również odpowiedzi od Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej:

Witam

Termin zgłaszania drużyn do rozgrywek minął 31 maja. Czy drużyny przystąpią do rozgrywek wiedzą chyba tylko przedstawiciele tych klubów. Na chwilę obecną Okęcie się zgłosiło a GKP Targówek zwrócił się do Mazowieckiego ZPN o zezwolenie na udział w Klasie „A”. Co z tego wyniknie i ile drużyn spadnie z LO będziemy wiedzieli w przyszłym tygodniu.

Anna Matyjasiak (Dyrektor Biura)

Witam, Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości – tu działa efekt domino….

Jacek Sowa (Rzecznik Prasowy)

Podsumowując wciąż pozostaje nadzieja. Trzeba trzymać kciuki za awans Drukarza Warszawa oraz UKS Łady i liczyć, że informacja o grze GKP Targówek w A klasie pozostanie bez zmian.

Baraże o udział w IV lidze, grupa: mazowiecka

Finał - 24 czerwca, 27-28 czerwca

wicemistrz Ligi Okręgowej Radom LKS PROMNA- UKS ŁADY wicemistrz Ligi Okręgowej Warszawa II

wicemistrz Ligi Okręgowej Ciechanów-Ostrołęka TĘCZA ŁYSE - DRUKARZ wicemistrz Ligi Okręgowej Warszawa I