Józefovia lepsza od IV-ligowca

Podopieczni trenera Michała Pulkowskiego rozegrali kolejny mecz kontrolny tej zimy, pokonując 3:2 Wilgę Garwolin – zespół zamykający tabelę IV ligi (18. miejsce), a więc występujący klasę rozgrywkową wyżej od Józefovii.
Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia rywali. Wynik otworzył Wiktor Bućko, dając Wildze prowadzenie 1:0. Józefowianie szybko jednak odpowiedzieli. Po dośrodkowaniu w pole karne świetnie w powietrzu zachował się Paweł Giel, który precyzyjnym strzałem głową doprowadził do wyrównania. Przed przerwą gospodarze zadali kolejny cios. Na listę strzelców wpisał się Maksymilian Cichecki, wyprowadzając „Józę” na prowadzenie 2:1. Druga połowa przyniosła kolejne emocje. Wilga doprowadziła do remisu po trafieniu Jakuba Mianowskiego. Ostatnie słowo należało jednak do Józefovii. Zwycięską bramkę na 3:2 zdobył Antoni Ognicha, zapewniając zwycięstwo w zimowym sparingu.
Józefovia pozostaje tej zimy niepokonana. Bilans sparingów robi wrażenie – pięć zwycięstw i dwa remisy pokazują, że zespół konsekwentnie buduje formę przed rundą wiosenną. Kolejny mecz kontrolny Józefovia rozegra w następny weekend. W sobotę o 10:00 rywalem józefowian będzie Nadnarwianka Pułtusk.
JÓZEFOVIA 3:2 (2:1) WILGA GARWOLIN
BRAMKI: Giel, Cichecki, Ognicha – Bućko, Mianowski
SKŁAD: Błesznowski – Cichecki, Adamiak, Hryciuk, Osiak – Filochowski, Pytlarczyk, Giel, Sawka, Suwik – Piekut
PONADTO GRALI: Rychlica, Blechman, Trepka, Ognicha, Rudowicz, Pietrusiewicz, Parafiniuk
TRENER: Pulkowski